Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Daniel Dedina|21. nov 2016 o 00:00

Rozlúčka s tohtoročným programom II. ligy mala pre Košičanov veľmi sladkú príchuť.

KOŠICE. Pred samotným zápasom by asi len málokto predpokladal, že k. o. pre defenzívu Zvolena, majúcu vo svojom strede viacero urastených futbalistov, príde zo vzduchu.

Stalo sa a tak rozlúčka s tohtoročným programom II. ligy Východ mala pre Lokomotívu Košice veľmi sladkú príchuť.

V sobotu sa v Družstevnej pri Hornáde hral predovšetkým netuctový prvý polčas. Zvolen v ňom rozhodne nebol taký slabý súper, ako by sa podľa výsledku mohlo zdať.

V úvodnej desaťminútovke boli hostia dokonca o niečo aktívnejší tím, ale efektivita Lokomotívy v úvodnom dejstve bola priam zdrvujúca. Ešte viac zaujalo to, že všetky štyri góly padli po štandardkách.

Nečudo, že zdarne sa vyvíjajúci zápas domácim s plynúcim časom stále viac a viac chutil a postupne nad ním prebrali absolútnu moc.

V druhom polčase Košičania pohodlné víťazstvo bez väčších problémov kontrolovali a mohli pridať i ďalšie góly.

A keď v závere neuspeli v koncovke ani hostia, konečné skóre sa už oproti tomu polčasovému 4:0 nezmenilo.

Majster asistencií

Po skončení duelu nebolo ťažké nájsť rozhodujúci faktor celého stretnutia.

Bola ním prvopolčasová smršť domáceho celku, ktorý počas dvadsiatich dvoch minút zasadil súperovi hneď štyri gólové údery.

„Určite áno. V predchádzajúcich zápasoch sme nepremieňali šance, teraz sa to otočilo v náš prospech a naklonili sme si aj potrebné šťastíčko. V poslednom jesennom zápase sme veľmi chceli bodovať, o to sme radšej, že nám to vyšlo,“ spokojne po záverečnom hvizde konštatoval košický matador stredu poľa Martin Hloušek, ktorý zápas po vystriedaní spoluhráča Zajaca dohral s kapitánskou páskou na rukáve.

Rovnako ako celé mužstvo, aj on dal o sebe najvýraznejšie vedieť ešte v prvej štyridsaťpäťminútovke.

Tri jeho priame a jeden rohový kop využili spoluhráči zakaždým na rozvlnenie zvolenskej siete.

Kým v prvých dvoch prípadoch skórovali Pavúk a Jano po trocha zblúdilých loptách v šestnástke, ďalšie asistencie Karašovi a opäť Janovi už mali punc najvyššej kvality.

„Niečo podobné sa mi podarilo aj doma proti Lipanom, vtedy som zaznamenal až päť asistencií. Som, pochopiteľne, veľmi rád, že sa mi podarilo takýto kúsok zopakovať. Nejde ani tak o to, že sa mi centre darili, ale najmä o to, že to chlapci dokázali premieňať,“ zdôraznil skúsený stredopoliar, ktorý tak, hokejovým žargónom povedané, ukončil toto stretnutie s bilanciou 0+4.

Ak by sa v druhej lige evidovalo okrem tabuľky strelcov aj poradie asistentov, s veľkou pravdepodobnosťou by v ňom hral prím.

Lokomotíva bude zimovať na treťom mieste so ziskom 29 bodov. Odzrkadľuje toto postavenie reálnu silu mužstva?

„Myslím si, že tento tím naozaj má svoju silu. Pred záverom jesennej časti sme sa však nevyhli menšiemu útlmu, počas ktorého sme prehrali tri zápasy v rade. V nich to nebolo úplne podľa našich predstáv. Súčasný káder je ale dostatočne kvalitný na to, aby sme bojovali o najvyššie priečky,“ dodal presvedčivo Hloušek.

Aj jeho vycibrenej technike sa môže spoluhráč Róbert Jano poďakovať, že sa s dvanástimi úspešnými trefami znova osamostatnil na čele poradia druholigových kanonierov.