Košice rozhodli vo Zvolene v predĺžení

(Autor: SITA)
TASR|22. jan 2017 o 19:46

Rozhodujúci gól v zápase 42. kola Tipsport ligy zaznamenal Šedivý.

ZVOLEN. Košickí hokejisti sa udržali na čele tabuľky Tipsport ligy, keď si v zápase 42. kola vezú zo Zvolena dva body.

Košičania najskôr vyrovnali v predposlednej minúte tretej tretiny, o výhre 3:2 rozhodol v 62. minúte Eduard Šedivý.

Už po 30 sekundách tabuľkový líder z Košíc viedol, keď strelu Jankoviča ľahko tečoval Boltun.

Rýchle vedenie hostí ukolísalo

Zdalo sa, že si domáci bojujúci aj s veľkou maródkou opäť dokorčuľujú za prehrou bez toho, aby súpera potrápili.

Napokon sa ukázalo, že Košičania sa vedia potrápiť aj sami. Veľa toho nevytvorili, akoby si mysleli, že im jeden gól na
zápas stačí.

Naporúdzi mali množstvo presiloviek, dokonca od 27. min aj päťminútovú, no práve v nej nie oni, ale oslabený súper po šanci L. Nováka mohol skórovať.

Zvolenčania boli blízko k vyrovnaniu veľmi rýchlo, v 2. min Jurík, v 4. Majdan šance spálili v 9. min Šišovský po chybe Milého taktiež Habala neprekonal.

V 10. min Zuzin po faule od Habala nepremenil dokonca trestné strieľanie a v 17. Šišovskému po obkrúžení bránky chýbalo na vyrovnanie veľmi málo.

Dva údery domácich

V druhej tretine nastrelil v 36. min v presilovke Bicek žŕdku, gól však pri streleckých suchotách oboch mužstiev predsa len padol, no na druhej strane.

Do prestávky chýbalo 35 sekúnd a L. Novák úplne voľný pred bránkou premenil nahrávku Zuzina spoza bránky na vytúžený vyrovnávajúci gól.

V tretej tretine Jurák spálil hneď v jej začiatku obrovskú šancu, no vzápätí, presne 52 sekúnd po prestávke, Majdan stečoval strelu Valentu do bránky a vo zvolenskom tábore nastala obrovská radosť.

Košičannia sa z dvoch úderov nevedeli spamätať, dvakrát sa nechali vylúčiť, čo ich mohlo aj zamrzieť, keď v 50. min Puliš nádejne zapracoval v presilovke pred bránkou.

Najskôr vyrovnanie, potom rozhodnutie

Z následného tlaku vyťažili hostia najmä šancu Šoltésa v 54. min, potom Deyla, brankár Baroš však predsa len za svoj chrbát gól pustil.

V 59. min v trme vrme Suja so šťastím vyrovnal a nasmeroval zápas na predĺženie, aj keď Dubeň a Krejčí v 60. min ho mohli po veľkých šanciach ukončiť.

V 62. min premenil samostatný nájazd po prekorčuľovaní celého klziska Šedivý a rozhodol o dvoch bodoch Košíc.

Milan Staš, tréner Zvolena: "Vzhľadom na stav v kádri, veľa zranených a chorých, sme zvolili v prvej tretine opatrnejšiu taktiku. Prehrávali sme rýchlo, našťastie vyrovnali, v druhej tretine nás naštartovali oslabenia, respektíve vylúčenia. Zvýšili sme agresivitu, lepšie korčuľovali a dostali sme sa do zápasu. Po takomto vývoji sa nám bod máli."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Aj keď sme zvíťazili, nemôžeme byť spokojní s obrannou činnosťou. Presilovky sme hrali zložito a pomaly proti dobre organizovanej obrane súpera. Držala nás v hre bojovnosť a disciplína podporená dobrým výkonom brankára Habala, čo nám nakoniec vynieslo dva body."

Eduard Šedivý, strelec rozhodujúceho gólu Košíc: "Možno si domáci viac zaslúžili víťazstvo, až na posledných desať minút boli lepší a my sme mali šťastie, že nás brankár držal nad vodou a že sme strelili v úvode ten gól. S výkonom nemôžeme byť spokojní, gól nám nepomohol, k ničomu sme sa nedostávali, nevyužili sme presilovky. Pri rozhodujúcom nájazde celá striedačka na mňa kričala, nerozumel som im, obzrel som sa, či nejde so mnou aj Laco Nagy, protihráč bol bližšie, a tak som vystrelil. Na ľade som bol vyše minútu a únava sa hlásila."

HKM Zvolen - HC Košice 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1, - 0:1)

Góly: 40. L. Novák (Zuzin, Puliš), 41. Majdan (Valenta) - 1. Boltun (Jankovič, Nagy), 59. Suja (Vašíček), 62. Šedivý.

Rozhodcovia Štefík, Fridrich - Výleta, Rojík, vylúčení 6:4, navyše 5 min Klhúfek(Zvolen) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1 095 divákov.

Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško,Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhùfek - Jurák, V. Fekiač, L.Novák - Habšuda, Iždinský, Dubeň

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, J.Vašíček, Koch - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja,Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, J. Milý - E. Šedivý, Vrábeľ,Šoltés