Body hráčom VSS odišli po priamych kopoch

Loptu zo siete lovil brankár Kotěra trikrát. Košičanom tak v Seredi nestačili ani dva strelené góly na to, aby bodovali. (Autor: Štefan Hubinák)
Sportnet|1. máj 2017 o 18:00

V Seredi vyšli naprázdno, napriek tomu vedú tabuľku o sedem bodov.

SEREĎ. Futbalisti VSS Košice v prvých piatich zápasoch skupiny o postup proti tímom zo „západu“ nepoznajú chuť víťazstva. V Seredi vyšli naprázdno, napriek tomu vedú tabuľku o sedem bodov.

Košičania nastúpili v Seredi so šiestimi legionármi v základe.

K vyrovnaniu mali v závere blízko

Hneď v úvode otvoril skóre Paukner, keď po pošmyknutí stopéra Dramého mu Laura ponúkol gól do prázdnej bránky. Košičanom sa podarilo v 26. min. vyrovnať, Andrejev kopal roh a Dramé napravil hlavou svoju chybu. Do konca polčasu sa útoky striedali na oboch stranách.

Po zmene strán rozhodli o prehre východniarov štandardky. Najprv Mečiar z priameho kopu pekne umiestnil loptu k žrdi, o čosi neskôr kopal opäť priamy kop ten istý hráč, loptu „načechral“ Pauknerovi a ten hlavou zvýšil na 3:1. A to o minútu ešte štandardka Mečiara skončila na bočnej sieti bránky.

V 82. min. Košičania znížili, po strate lopty Jackuliaka Kolbas prihrával pred prázdnu bránku Andrejevovi. Vyrovnanie mal na kopačke vzápätí Kolbas, jeho strelu z bránkovej čiary vykopol Djiby Ba. V nadstavenom čase išiel do šestnástky aj brankár Kotěra, ale vyrovnať sa Košičanom už nepodarilo.

„Bol to výborný druholigový zápas, rozhodli sme ho skvelým nástupom do druhého polčasu. Súpera sme vtedy do ničoho vážneho nepustili. V závere sme to udržali,“ skonštatoval tréner Serede Marián Süttö.

„Videli sme kvalitné stretnutie. V prvom polčase sme síce hneď inkasovali, ale potom sme mali herne navrch. V druhom polčase nám nevyšlo prvých 25 minút, dva góly domácich zo štandardných situácií boli rozhodujúce. Potom sme dominovali, znížili sme a v posledných minútach sme mali tri čisté šance, dvakrát Kolbas a raz Andrejev, ale vyrovnať sme nedokázali,“ zhodnotil pre klubovú stránku fcvsskosice.sk tréner VSS Jozef Majoroš.