Košickí hokejisti ovládli derby s Popradom

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
TASR|15. sep 2017 o 19:11

V 3. kole Tipsport ligy porazili oceliari tím spod Tatier 5:2.

KOŠICE. Východniarske derby v rámci 3. kola hokejovej Tisport ligy jasne ovládli košickí hokejisti, ktorí na domácom ľade porazili Popradčanov.

Pozrite si momentky zo stretnutia Košice - Poprad: fotogaléria

15.9.2017

Košiciam vyšiel bleskový nástup

Košický tréner Milan Jančuška naznačil po prehre s Liptovským Mikulášom zmeny v zostave a tie priniesli želaný výsledok už v úvode.

Už po 80. sekundách bol na konci spolupráce tretej formácie Ladislav Nagy a po jeho strele Corbeil prvýkrát kapituloval.

Aktivita Košičanov neutíchala a naďalej sa hralo najmä pred popradským brankárom. V 4. minúte usmernil Boltunovu strelu opäť Nagy a domáci boli na koni - 2:0.

Krátko na to mohli Popradčania korigovať, šancu dorážajúceho Heizera však výborným zákrokom v neľahkej pozícii zmaril Lundström.

Popradčania sa dlho nevedeli dostať do tempa, rozbehnutí domáci im veľa nedovoľovali. V 10. minúte sa neujali nebezpečné pokusy Mlynarovič ani Štraucha a dvojgólový náskok domácim bez problémov vydržal do prvej prestávky.

Koncert v druhej tretine

Domáci hráči pokračovali v koncentrovanom výkone aj v druhej časti. V nej sa najskôr Boltunov útok snažil o ďalší gól, Nagyovu prihrávka do bránkoviska však bránený Boltun neusmeril za Corbeila.

Obrana "kamzíkov" nechala v 23. minúte trestuhodne veľa priestoru obrancovi Kesselovi, ktorý sa pohodlne dostal až pred Corbeila a blafákom pridal tretí gól.

Po tomto zásahu prenechal neistý popradský brankár miesto 23-ročnému debutantovi Lukášovi Gavalierovi.

Tomu vydržalo čisté konto iba 6 minút. Košičanom vyšiel v 29. minúte rýchly protiútok dvoch proti jednému, v ktorom Hovorkovu prihrávku pohotovo využil Kafka - 4:0.

Košičania napĺňali svoje predsezónne ambície baviť svojich priaznivcov a ďalší pekný hokejový moment v ich prospech priniesla 36. minúta. Jenčík s Vrábeľom udržali puk v útočnom pásme pri rozohrávke hostí, k puku sa dostal pred bránkou voľný Kafka a pohodlným blafákom zvýšil na 5:0.

Poprad korigoval až v závere

Tempo hry v tretej tretine upadlo. Popradčania mali problém dostať sa na dostrel Lundströmovej bránky, domáci bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok.

Mohli ho aj navýšiť počas dvoch presiloviek, no čo sa nepodarilo im, vyšlo Popradu.

V 55. minúte sa v presilovke dostala ku kombinácii prvá formácia a Štrauch strelou spomedzi kruhov upravil na 5:1.

Konečnú podobu výsledku dal v 60. minúte Bogoslovskij, ktorý dorazil strelu obrancu Šterbáka.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Urobili sme zmeny v zostave a tento impulz hráčom pomohol. Som spokojný s víťazstvom. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a prišli aj krásne góly. Aktívny spôsob hry, ktorý sme produkovali, prináša aj chybičky. Chceme, aby ich bolo v budúcnosti čo najmenej. Hráči si schuti zahrali a vyhrali zaslúžene."

Marcel Ozimák, tréner HK Poprad: "Do zápasu sme vstúpili celkom aktívne, ale paradoxom je, že Košice nás vycvičili v efektivite. Rýchlo sme prehrávali 0:2 a Košiciam sa podarilo presne to, čo sme my chceli od našich hráčov. Domáci v druhej tretine zvýšili náskok po našich chybách a prečísleniach. Musíme sa z toho poučiť, pretože takéto systémové výpadky sa viac nesmú opakovať. Jediné pozitívum vidím v oslabeniach. Čiastočne som spokojný s treťou tretinou, ktorú sme vyhrali. Celkovo však dnes Košice mali navrch. My musíme pracovať na nedostatkoch, ktoré nám ukázal dnešný zápas."

HC Košice - HK Poprad 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)

Góly: 2. Nagy (Hričina, Boltun), 4. Nagy (Boltun, Hričina), 23. Kessel (Klíma, M. Bača), 29. Kafka (Hovorka, Jenčík), 36. Kafka (Jenčík, Vrábeľ) – 55. Štrauch (D. Brejčák, Svitana), 60. Bogoslovskij (Lichanec, Šterbák).

Rozhodovali: Baluška, Kubuš - Výleta, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3 567 divákov.

HC Košice: Lundström - Čížek, Matejka, Kessel, Bača, Dudáš,Šedivý, Michalčin, Koch - Kafka, Hovorka, Jenčík - Bicek, Pacan,Klíma - Hričina, Boltun, Nagy - Š. Petráš, Vrábeľ, Šoltés

HK Poprad: Corbeil (23. Gavalier) - Brejčák, König, Jáchym,McDowell, Dinda, Zadražil, D. Šterbák, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - R. Rapáč, Heizer, Vandas - Bogoslovskij, Lichanec, Abdul- Bondra, Matúš Paločko, Matej Paločko