Derby sa skončilo hokejovým rezultátom

Zápas bohatý na góly. Na dvojgólového strelca Jarušinského (v strede) si už obrana Veľkej Idy dala v druhom polčase pozor. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|22. okt 2017 o 17:55

Piatoligové derby Sene s Veľkou Idou bolo strelecky bohaté, domáci vyhrali 5:3.

SEŇA. Kým hostia spočiatku kontrolovali hru, domáci sa ujali vedenia prakticky prvou strelou na bránu. Tá však stála zato. Schnurer sa perfektne trafil zo štandardky z dobrých 20 metrov.

Z druhej strany ho napodobnil Olajoš presnou trefou pod brvno a pomerne rýchlo vyrovnal.

Veľká Ida sa takto dostala do pohody a ešte pred uplynutím prvej polhodiny Mirga preukázal skvelú kopaciu techniku a krížnou strelou rozvlnil sieť za Szabom po druhýkrát.

Kanonáda pokračovala naďalej a v 37. minúte vyrovnával ďalším podareným projektilom Jarušinský. Ten istý hráč ešte tesne pred prestávkou využil zmätky v pokutovom území hostí a znovu otočil skóre v prospech Maratónu.

Po návrate zo šatní gólový uragán ustál, no v 77. min. sa rozbehol znovu. To domácich potešil Tomáš Sinovický vydarenou poistkou na 4:2 a hoci Saloci vykresal pre V. Idu určitú nádej, na konečných 5:3 stanovil striedajúci Sanislo.

Na góly bohaté meranie síl susedov pri maďarskej hranici i v tabuľke sa pozdávalo aj dvojgólovej letnej posile domácich Petrovi Jarušinskému, ktorý prišiel z Perína.

„Konečne sa mi v koncovke zadarilo. Možno senianski fanúšikovia očakávali moje skoršie strelecké prebudenie, ale predsa som si v novom kolektíve musel zvyknúť aj na iný herný štýl. Hádam to už pôjde pravidelnejšie. Dnešné na góly bohaté derby nás určite nakopne k lepším výkonom aj v ďalšom priebehu súťaže. Na skvelom trávniku sme sa ľahko pohybovali, konkurent sa tiež snažil hrať futbal dopredu, takže diváci si určite prišli na svoje.”