V slovenskom derby víťazstvo Good Angels Košice nad MBK Ružomberok

Na snímke vpravo hráčka Košíc Anna Jurčenková, uprostred hráčka Ružomberka Bettina Bozókiová. (Autor: TASR/František Ivan)
SITA|25. okt 2017 o 20:13

Košické basketbalistky potvrdili rolu favoritiek.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice potvrdili rolu favoritiek a zdolali MBK Ružomberok 63:48 (30:23) v stredajšom súboji B-skupiny Európskeho pohára FIBA žien.

Netradičná a historicky prvá európska konfrontácia dvoch najúspešnejších slovenských tímov na palubovke Angels arény dopadla podľa predpokladov a košické hráčky si v treťom zápase B-skupiny pripísali druhé víťazstvo.

Liptáčky sa ani na tretí pokus túto sezónu v Európe nedočkali zápasového triumfu.

Good Angels Košice sa najbližšie v EuroCupe predstavia v stredu 1. novembra, keď opäť pod domácimi košmi privítajú lídra B-skupiny turecký tím Mersin Büyüksehir Belediyesia (18.00 h).

Ružomberské hráčky v ten istý deň budú hrať v Krasnojarsku.

EP FIBA: Good Angels Košice - MBK Ružomberok: fotogaléria

26.10.2017

Ovládli už prvú štvrtinu

Košičanky ovládli prvú štvrtinu slovenského derby, na jej konci viedli už 18:4.

V druhej desaťminútovke Ružomberčanky zdvihli hlavy a dvakrát sa dostali na dostrel 7 bodov (20:13 a 30:23). Vzopätie hosťujúceho tímu však netrvalo dlho.

Dve minúty pred koncom tretej štvrtiny po zakončení Stehlíkovej narástol náskok Good Angels na 20 bodov (47:27).

Stále nebolo rozhodnuté, lebo v prvých štyroch minútach štvrtej štvrtiny domáce hráčky neskórovali a hostky sa priblížili na 10 bodov (51:41).

Neskôr bolo aj o 7, ale to bol ružomberský strop.

Záver si domáce basketbalistky postrážili aj vďaka zbytočným chybám hosťujúceho tímu.

Povedali po zápase

Peter Jankovič (tréner Good Angels Košice): "Bol to veľmi náročný zápas, lebo bol veľmi dôležitý. Naše víťazstvo je o to cennejšie, lebo bolo tvrdo vybojované. Nehrali sme to, čo sme chceli, ale nakoniec sme uhrali celkom dobrý výsledok. Ružomberčanky po dvoch prehrách už vlastne nemali čo stratiť a ukázali dobrú bojovnosť."

Juraj Suja (tréner MBK Ružomberok) : "Som sklamaný, prílišný rešpekt v prvej štvrtine nás stál zápas. V druhej štvrtine sme ukázali kvalitu, ale neudržali sme to. "Zabila" nás tretia štvrtina, v ktorej sa rozhodlo o zápase. Keď bolo pár minút pred koncom len o 7 bodov v prospech Košíc, urobili sme opäť chyby. S 23 stratenými loptami sa nedá vyhrať zápas."

Európsky pohár FIBA 2017/2018, B-skupina:

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 63:48 (18:6, 12:17, 21:10, 12:15)

Zostava a body Good Angels:

Morrisová 11, Žirková 10,Jurčenková 10, Petersová 8, Páleníková 7 (Stehlíková 8, Šarauskaiteová 5, Bálintová 2, Theiner 2, Deptová 0,

zostava a body MBK Ružomberok:

Diawakanová 8, Bartánusová 8, Campbellová 4,Janoščíková 2,, Jackovecová 0 (Bozókiová 13, Brownová 11, Kováčiková2, Mištinová a Moravčíková po 0)

Rozhodovali: Kokainis (Lot.), Ninkovič (Srb.), Vavrová (ČR),

TH: 10/8 - 12/10, trojky: 3 - 4, os. chyby: 18:18,

1200 divákov.

Ďalší výsledok v B-skupine:

Mersin Büyüksehir Belediyesia (Tur.) - Jenisej Krasnojarsk (Rus.) 69:62 (10:14, 26:18, 9:16, 24:14)

Tabuľka:

1. Mersin Büyüksehir Belediyesia 3 3 0 231:191 6

2. Good Angels Košice 3 2 1 214:189 5

3. Jenisej Kranojarsk 3 1 2 214:214 4

4. MBK Ružomberok 3 0 3 171:236 3

Domov»Sportnet na východe»V slovenskom derby víťazstvo Good Angels Košice nad MBK Ružomberok