Oceliari po víťaznej šnúre stroskotali na Nitre

(Autor: SITA/Martin Havran)
Sportnet|29. okt 2017 o 18:50

Košičania nebodovali po sérii štyroch víťazstiev.

NITRA, KOŠICE. Hokejisti Nitry zvíťazili 4:2 nad HC Košice v nedeľňajšom stretnutí 16. kola Tipsport ligy 2017/2018.

Nitra si pripísala druhý triumf za sebou, Košičania nebodovali po sérii štyroch víťazstiev.

Tipsport liga: Nitra - Košice: fotogaléria

29.10.2017

Priebeh stretnutia

Košice pricestovali do Nitry v rovnakej zostave, ktorá na domácom ľade zdolala Trenčín.

Na opačnej strane domáci "corgoni" museli vynútene povolať z "béčka" Nových Zámkov brankára Foltána, keďže v zápase proti Liptovskému Mikulášu sa zranili obaja brankári Lawson aj Laco.

Prvý gól tohto zápasu strelili hostia, keď v 4. minúte využil expresne presilovú hru strelou švihom Hovorka - 0:1.

Nitrania boli v úvodnej tretine nedisciplinovaní a z toho pramenili šance pre Košice. V 8. minúte bol blízko gólu Kafka, ktorý si položil obranu aj brankára, ale jeho zakončenie prešlo po bránkovej čiare.

O minútu neskôr mal veľkú príležitosť Pulli, ale odrazený puk nedokázal poslať do poloprázdnej brány.

Šancu na vyrovnanie mal Blackwater, ale rozvlnil iba bočnú sieť Lundströmovej brány.

Druhú tretinu začali aktívnejšie domáci, ktorí si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí.

V 28. minúte sa ujala sa priamočiara kombinácia s využitím hybridného zakázaného uvoľnenia, keď Mezei nahodil na zadný mantinel a puk sa dostal k nekrytému Paulovičovi, ktorý ho poslal pod brvno - 1:1.

Šancu poslať domácich do vedenia mal Ordzovenský, ale puk neprepasíroval do košickej brány.

Vyrovnaný stav netrval dlho a v 28. minúte úspešne zakončil prečíslenie troch proti jednému strelou medzi nohy Foltána Pacan - 1:2.

V 31. minúte sa ocitol sám zoči-voči Lundströmovi Paulovič, ale skákajúci puk nedokázal skrotiť a premrhal vhodný okamih na streľbu.

Vyrovnávací gól mal na hokejke v 35. minúte Ordzovenský, ale jeho strelu spomedzi kruhov zlikvidoval Lundström.

Hneď v 27. sekunde tretej tretiny dokázali domáci vyrovnať, keď ukážkovo zakombinovali Krištof s Paulovičom a druhý menovaný prekonal košického brankára.

V 44. minúte spoznala Nitra aréna hetrikového hrdinu.

Strelu H. Ručkaya vyrazil Lundström pred seba a puk sa našiel "všadeprítomného" Pauloviča, ktorý sa skvele ukázal pred reprezentačným koučom Craigom Ramsayem a utvrdil tak správnosť nominácie na Nemecký pohár.

V 50. minúte stálo šťastie pri domácom brankárovi Foltánovi, keď po teči Vrábeľa zvonila žŕdka.

Košice aj napriek náporu nedokázali prekonať Foltána, ktorému pomohol obetavý výkon celého mužstva a výhru spečatil štvrtým gólom do prázdnej brány Paulovič.

Hlasy trénerov

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "My sme zápas začali s takým prílišným rešpektom. V prvej tretine bolo veľa oslabení, ale v druhej tretine, kde sme mali slušné šance sme sa zdvihli a vrátili do zápasu. V tretej tretine sa nám to podarilo otočiť a záver bol hektický, ale ustáli sme to a sme radi, že sme po štyroch domácich prehrách získali tri body. Každé víťazstvo nad Košicami sa cení."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Videli sme zaujímavý zápas, z nášho pohľadu sme ho mali jednoznačné zvládnuť. Boli tam zlomové momenty, buď v prvej tretine, kde sme mali veľa šancí, alebo za stavu 2:2 išiel Hovorka s Kafkom sami na bránu a to sa musí premieňať. Jednoznačne sme zlyhali v koncovke. V dnešnom zápase nevyhral lepší, ale šťastnejší."

HK Nitra - HC Košice 4:2 (0:1, 1:2, 3:0)

Góly: 25. Paulovič (Krištof, Mezei), 41. Paulovič (Krištof), 45. Paulovič (Krištof), 60. Paulovič (Krištof) - 4. Hovorka (Koyš, Pacan), 28. Pacan (T. Klíma) Rozhodovali: Lokšík, Novák - Gegáň, Výleta, vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Bača (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 2463 divákov.

Zostavy:

HK Nitra: Foltán - Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Miroslav Pupák, Versteeg, Korím, Michal Pupák - Kutálek, Krištof, Paulovič - Blackwater, T. Mikúš, H. Ručkay - Luciani, J. Ručkay, Rzavský - Šille, Ondrušek, Csányi

HC Košice: Lundström - Dudáš, Šedivý, Čížek, Bača, B. Kessel, Pulli, Matejka, Koch - Hričina, Boltun, Nagy - Kafka, Hovorka, Koyš - Klíma, Pacan, Šoltés - Vrábeľ, Suja, S. Petráš

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po nedeľňajších stretnutiach 16. kola:

HK Orange "20" 14 3 0 1 1 1 8 31:58 13

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.