Radosť Košičanov po štvrtom góle. (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|26. nov 2017 o 19:08

Oceliari rozhodli o domácom víťazstve v druhej tretine.

Košice - Žilina: fotogaléria

26.11.2017

KOŠICE. Košičania začali náporom a brankár hostí Tomek mal prácu od úvodných sekúnd.

Poradil si však s viacerými nebezpečnými pokusmi vrátane tutovky navrátilca do košickej zostavy Šoltésa v 3. minúte.

V polovici úvodnej časti mali hostia 95-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale za neefektívne obliehanie Habalovej bránky onedlho prišiel trest.

Košický útočník Marek Hovorka zvolil v úniku dvoch na jedného strelu k bližšej žrdi a prekvapil Tomeka - 1:0.

Krátko na to mali "oceliari" presilovku, v ktorej sa usadili v pásme, ale séria kombinácií k nebezpečnej šanci neviedla.

V réžii domácich

Druhá tretina bola v jasnej réžii domácich.

Do dvojgólového vedenia ich v 22. minúte poslal Nagy, Juríkove vylúčenie potrestal v 27. minúte Boltun a keď v 30. minúte Kafka v oslabení potrestal chybu žilinskej defenzívy, bolo už 4:0.

Gólovo úrodný úsek hry podčiarkol Žilinčan Klimenta, keď využil ideálny pas od Mikuša - 4:1.

Žilinčania následne ožili, viackrát sa usadili v útočnom pásme, ale šiesty gól zápasu padol do ich bránky. Spoluprácu efektívne hrajúceho druhého útoku Košíc zakončil Kafka - 5:1.

Hra pod kontrolou

Pohodlný náskok domácich upokojil a tí v tretej časti kontrolovali hru.

V jej polovici však najskôr Spilar nepremenil sľubnú príležitosť a z následného protiútoku pri signalizovanom treste Handlovský nachytal brankára Habala pokusom spoza bránky - 5:2.

Hoci sa oba tímy snažili navýšiť svoje gólové konto, ďalšie príležitosti už ostali nevyužité.

Žilinčania tak zaznamenali piatu prehru v rade.

Povedali po zápase

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Zaslúžené víťazstvo. Som spokojný s predvedenou hrou vo všetkých troch tretinách. Mali sme dobrý pohyb, rýchlo sme kombinovali. Veľa pekných šancí nebolo dotiahnutých vďaka výbornému výkonu žilinského brankára Tomeka. Som rád, za náš dnešný výkon."

Stanislav Škorvánek, tréner MsHK DOXXbet Žilina: "Košičania boli v prvých dvoch tretinách lepší vo všetkých činnostiach. Ťažko sme odolávali nátlakovej hre domácich, ktorí mali dobrý pohyb. To, čo sme si povedali pred zápasom, ostalo niekde v kabíne alebo v autobuse. Dnes to bolo jednoznačné víťazstvo domácich. Za všetko hovorí fakt, že sme inkasovali päť gólov a náš najlepší hráč bol brankár Tomáš Tomek. Neostáva nám nič iné, iba sa sústrediť na zápasy, ktoré nás čakajú a hrať, tak aby sme sa posunuli na miesta zaručujúce play off."

Štatistika

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)

Góly: 13. Hovorka (Kafka), 22. Nagy (Dudáš, Spilar), 27. Boltun (Spilar), 30. Kafka (Kessel, Hovorka), 37. Kafka (Pacan, Hovorka) - 31. Klimenta (Mikuš), 49. Handlovský (Hruška, Mendrej).

Rozhodovali: Lokšík, Štefik - Gajan, Gavalier,

vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0,

3374 divákov.

zostavy:

HC Košice: Habal - Dudáš, Šedivý, Kessel, Gernát, Pulli, Bača, Michalčin, Matejka - Spilar, Pacan, Nagy - Kafka, Hovorka, Suja - Hričina, Boltun, Šoltés - Klíma, Vrábeľ, Petráš

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek - Juraško, Mikuš, Poulin, Chaloupka, Harant, Roman, Meliško, Mendrej - Handlovský, Hruška, Klimenta - Jurík, Švihálek, Tomas - Tvrdoň, Holovič, Stupka - Švec, Ondruš, Rogoň.