Judita Čermáková|3. jan 2018 o 20:08

Do ich zostavy sa vrátil kapitán Ladislav Nagy.

HC Košice - HK Dukla Trenčín: fotogaléria

6.1.2018

KOŠICE. Hokejisti HC Košice pod vedením nového trénerského dua Marcel Šimurda - Peter Bartoš (nahradili dvojicu Milan Jančuška - Jerguš Bača, pozn.) zvíťazili na domácom ľade nad hráčmi Dukly Trenčín 4:2 v stredajšom stretnutí 33. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

V drese Trenčína sa prvýkrát predstavil český útočník Marek Růžička.

Priebeh stretnutia

Od úvodu bolo vidieť, že sa stretli tímy z horných poschodí tabuľky. Hralo sa vo veľkom nasadení, no prvá tretina nepriniesla veľa vyložených gólových príležitostí.

V 5. minúte trenčiansky útočník Hecl v úniku dvoch proti jednému prestrelil bránku a v 16. minúte Košičan Klíma neprekonal Valenta z tesnej blízkosti.

Gól nepriniesla ani trenčianska presilovka v 18. minúte, v ktorej Mikula trafil iba pravú žrď Lundströmovej bránky.

Druhá časť bola v ostrom kontraste s gólovo neúrodnou prvou. Už po 40 sekundách sa ujal nenápadný pokus Trenčana Ölveckého, ktorý obišiel bránku a strelou z otočky prekvapil Lundströma. Domáci však na vyrovnanie čakali iba 31 sekúnd, keď Šoltés tečoval Pulliho strelu do Valentovej bránky - 1:1.

Zaujímavé momenty priniesla trenčianska presilovka v 28. minúte. V nej najskôr Nagy neskóroval v oslabení a následne sa nepresadil ani Trenčan Sojčík.

Domáci útočník Pacan sa po návrate z trestnej lavice dostal do úniku, v ktorom ho fauloval Frühauf, ale Kanaďan z nariadeného trestného strieľania Valenta neprekonal. Trenčania získali náskok späť v 32. minúte, keď v presilovke Radivojevič našiel Bezúcha, ktorý využil zakrytý výhľad Lundströma - 2:1.

V 39. minúte aj domáci ukázali, že vedia využiť presilovku. Spilar vysunul Jenčíka, ktorý trafil ideálne - 2:2.

Domáci boli v úvode tretej časti aktívnejší, čo mohol v 46. minúte gólom potvrdiť Vrábeľ, ale individuálnu akciu nedoviedol do želaného konca.

Pre Košičanov však lepšie dopadla situácia v 51. minúte, keď v úniku dvoch na jedného Petráš zužitkoval Klímovu prihrávku - 3:2.

Trenčania sa v záverečných troch minútach dostali do tlaku, skúsili aj hru bez brankára, ale počas nej inkasovali štvrtý gól od Šoltésa.

Noví tréneri oceliarov: fotogaléria

3.1.2018

Hlasy trénerov

Marcel Šimurda, tréner HC Košice: "Prvá tretina bola v našom podaní kostrbatá, predsa len sme čakali, s čím vyrukuje prvé mužstvo tabuľky. V druhej časti išiel Trenčín do vedenia, no zlomové bolo, že sa nám dvakrát podarilo vyrovnať. Chlapci ťahali za jeden povraz a ukázali, že hokej vedia hrať. Tešíme sa z výsledku, ale jedna lastovička leto nerobí. Musíme ďalej poctivo pracovať."

Peter Oremus, tréner HK Dukla Trenčín: "Ja som pokojný typ človeka, ale... . Dnešný zápas sme si prehrali sami. Dve tretiny sme ho mali pod kontrolou, ale tretia absolútne nebola podľa našich predstáv. Niektorí hráči sa musia maximálne zlepšiť, aby hrali za Trenčín, a aby pomohli mužstvu k napredovaniu. Neexistuje, aby sme takto pokračovali."

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 22. Šoltés (Pulli, Boltun), 39. Jenčík (Spilar, Šedivý), 51. Petráš (Klíma, Čížek), 60. Šoltés (Nagy, Boltun) - 21. Ölvecký (Starosta, Varga), 32. Bezúch (Radivojevič, Mikula). Rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Smrek, Kollár, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5687 divákov.

zostavy:

HC Košice:

Lundström - Dudáš, Šedivý, Čížek, Kessel, Pulli, Koch, Michalčin - Spilar, Pacan, Jenčík - Kafka, Hovorka, Suja - Hričina, Boltun, Nagy - Šoltés, Vrábeľ, Klíma - Petráš

HK Dukla Trenčín: Valent - Bohunický, Starosta, Cebák, Frühauf, Pač, Holenda, Themár - Varga, Ölvecký, Radivojevič - Bezúch, M. Růžička, Sojčík - Hecl, Dlouhý, Mikula - Gašparovič, Pardavý, Švec

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 po zápasoch stredajšieho 33. kola:

HK Orange "20" 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení- 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehrypo predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Oceliari pod taktovkou nových trénerov zdolali Trenčín