Košický trojkráľový beh bol s účastníckym rekordom

Krátko pred štartom. (Autor: Judita Čermáková)
Róbert Bejda, Judita Čermáková|6. jan 2018 o 19:01

Medzi mužmi zvíťazil Maďar, medzi ženami Košičanka.

Košický trojkráľový beh, 6.1.2018: fotogaléria

20.1.2018

KOŠICE. Darčekom pre organizátorov 5. ročníka – Klub orientačného behu ATU Košice a Pro body Košice – bol účastnícky rekord.

Zimmermann sa veľa nevyspí

Trať dlhú 5,1 km vedúcu ulicami Starého Mesta a Mestským parkom najrýchlejšie zvládol 24- ročný Maďar Levente Tugui (16:23 min).

„Bežal som tu prvýkrát. Som spokojný s mojím výsledkom. Mojím cieľom bolo zvíťaziť a som rád, že sa mi to podarilo,“ povedal reprezentant Maďarska v orientačnom behu.

O šesť sekúnd za ním finišoval najlepší zo Slovákov, o 11 rokov starší Kluknavčan Marián Zimmermann v drese Pro body triatlon teamu Košice.

Civilným povolaním psychológ zopakoval druhú priečku spred roka.

Po dobehnutí sa vyjadril: „Maďarský bežec ma predbehol po predposlednej zákrute pri vbiehaní na Mlynskú ulicu. Vzhľadom na to, čo teraz trénujem pri mojom najmladšom synčekovi štvormesačnom Tobiášikovi, ktorý v noci nechce spať, som spokojný.“

Bronz bral minuloročný víťaz 25-ročný orientačný bežec Tomáš Mušinský (16:43 min).

Lamiovej víťazstvo po chorobe

Medzi ženami dominovala 35- ročná orientačná bežkyňa Košičanka Katarína Lamiová (19:45 min), ktorá potvrdila úlohu favoritky i napriek štartu po chorobe.

Pretekári i organizátori jej prvenstvo očakávali, ona sama však bola opatrnejšia a pred štartom sa „držala pri zemi“.

Nakoniec zvíťazila s poldruhaminútovým náskokom.

„Bežalo sa mi trošku ťažšie ako zvyčajne, pretože som pred vianočnými sviatkami bola chorá. Trocha ma to oslabilo. Preto som si kontrolovala tempo, aby som to neprepálila. Podarilo sa, som spokojná,“ tešila sa víťazka.

Striebro ostalo tiež v Košiciach, postarala sa o to 25-ročná Andrea Hudáková (21:18 min).

Bronz v absolútnom poradí bez rozdielu veku získala víťazka juniorskej kategórie, košická orientačná bežkyňa Ľuboslava Weissová (21:39 min).