V Čermeli rozhodla Bandžuchova trinásťminútová smršť

Kanonier FK Košice Radovan Bandžuch sa proti Stropkovu pochlapil, strelil všetky tri góly. (Autor: facebook FK Košice)
Daniel Dedina|3. jún 2018 o 15:50

Stropkov je von z hry o prvé miesto. Košická šanca žije, ale je už poriadne pritiahnutá za vlasy.

KOŠICE. Zápas nádeje. Tak by sa dal charakterizovať duel 28. kola III. ligy Východ medzi FK Košice a Stropkovom.

Len víťazný tím si mohol uchovať nádej na postup do druhej ligy.

Zápas sa začal vo vyrovnanom duchu, hostia sa bez rešpektu pustili do domácich.

V 16. min. zahrmelo z nevinnej akcie.

Len 19-ročný gólman Stropkova Majerník, ktorý zaskočil za zranenú jednotku Prisjažňuka, naivne vybehol pred šestnástku, Bandžuch ho poľahky obohral a loptu bez problémov dopravil do opustenej brány.

Už o štyri minúty neskôr sa ten istý hráč vyhol ofsajdovej pasci súpera a hokejovým blafákom zvýšil na 2:0.

Hviezdnu trinásťminútovku zavŕšil Bandžuch v 28. min., keď po výbornej Ristovského kolmici skompletizoval čistý hetrik.

O to ešte v 33. min, hlavičkoval koníčkom tesne vedľa ľavej žrde.

Po prestávke Košičania bez väčších problémov kontrolovali stav stretnutia a hrozili z brejkov.

Aktívny bol najmä Trebuňák na ľavej strane, gólovo sa ale nepresadil a asistentské kopačky si tentoraz neobul.

Stropkov sa snažil aspoň o čestný gól, ale Špilár v dobrej pozícii nemieril presne a Jakubčova ďalekonosná strela obtrela brvno z hornej strany.

Zbrane neskladajú. Ako má byť, tak bude

„V prvom polčase sme podali dobrý výkon. Chceli sme hrať aktívne, napádať súpera vysoko a nedovoliť mu rozohrávku. V tomto úseku hry sme boli lepší, vyšli nám aj finálky. Potom sa už hrá dobre,“ usmieval sa trojgólový hrdina stretnutia Radovan Bandžuch.

Medzi treťoligovými kanoniermi si upevnil druhú pozíciu, aktuálne má na svojom konte 16 gólov.

Kým v predchádzajúcich piatich dueloch sa presadil trikrát, teraz to stihol za pár minút.

„Stále sa snažím pohybovať sa na obrannej línii súpera. Možno mohli prísť góly postupne, ale vyšlo to tak, že prišli naraz,“ mykol plecom 28-ročný gelnický rodák.

Keďže cez víkend vyhrali aj Lipany, strata FK Košice na vedúcu pozíciu zostáva aj dve kolá pred koncom štvorbodová.

„Zbrane neskladáme, hrať budeme až do konca. Ako to má byť, tak bude,“ skonštatoval Bandžuch.

Súčasná situácia ale veľa dôvodov na optimizmus v košickom tábore nedáva. Celok z metropoly východu nemá vo vlastných rukách ani druhé miesto.

S rovnako 57-bodovým Vranovom má horšiu bilanciu vzájomných zápasov (2:0 vonku a 1:3 doma).

Vzadu s chybami, vpredu bez striel

Stropkovčania nezačali zle, ale prvý polčas ich poriadne prefackal.

„Všetky tri góly sme dostali po hrubých chybách, to sa nám nemôže stávať. Vpredu sme vyprodukovali len jednu strelu na súperovú bránu. Bol to dosť slabý výkon z našej strany,“ priznal sebakriticky kapitán hosťujúceho celku Peter Jakubčo.

V posledných týždňoch sa Stropkovčania tešia z gólov sporadicky.

V ostatných štyroch zápasoch sa presadili len dvakrát.

„V útoku sa nám teraz príliš nedarí. Máme dosť zranených a vykartovaných hráčov, čo zohráva podstatnú rolu,“ argumentoval šikovný stredopoliar s nízko položeným ťažiskom.

V porovnaní s predchádzajúcou sezónou zažil Stropkov obdivuhodný prerod.

Kým pred rokom sa o takomto čase v bašte východoslovenského futbalu strachovali o záchranu v tretej lige, v aktuálnej sezóne bola Tesla dlho na čele tabuľky a až v závere ročníka jej došla para.

Aj napriek tomu z toho určite bude umiestnenie v prvej päťke.

„V tabuľke chceme skončiť čo najvyššie. Verím, že kolónku víťazstiev ešte v zostávajúcich dvoch zápasoch rozšírime,“ zaželal si Jakubčo.