Kalša obsadila konečnú 2. priečku.
Kalša obsadila konečnú 2. priečku. (Autor: Facebook TJ Mladosť Kalša)
Rudolf Rondzik|17. jún 2018 o 20:50

Na záver si zahrali pohodový futbal.

KALŠA. V súboji na diaľku o prvé miesto vo IV. lige Juh Kalša doma bezpečne porazila Krásnohorské Podhradie 7:1.

Keďže však futbalisti Mária Huty získali potrebný bod v Topoľanoch, z triumfu v súťaži sa tešili oni.

V záverečnom dueli súťaže mali najmä hráči Kalše stále o čo hrať.

V prípade zakopnutia Mária Huty v Topoľčanoch a vlastnom trojbodovým zisku sa mohli zásluhou lepšej vzájomnej bilancie s lídrom dostať na prvú priečku znamenajúcu postup do 3. ligy.

Hráči Mladosti tak k zápasu aj pristúpili. Od začiatku dobýjali súperovu bránu a mladučký Džačár v bráne hostí sa mal čo obraciať.

Jeho spoluhráči sa z vlastnej polovice dostávali zriedka (prakticky z jedinej šance v 3. min. trafili žrď) a tak pred jeho svätyňou často horelo. N

ašťastie pre neho, načo nedosiahol, to išlo zväčša ponad jeho brvno.

Až v 29. minúte zahral perfektnú štandardku Krakovský a cez spleť hráčov krížnou strelou napol jeho sieť.

Tým to akoby začalo. O necelých desať minút to bol ten istý hráč Kalše, ktorý bezpečne premenil pokutový kop.

A keď po návrate z polčasovej prestávky Takáč zvýšil na 3:0, domácich priaznivcov začal viac zaujímať vývoj stretnutia v Topoľanoch.

Štvrtý úspech domáceho Vajdu priniesol trochu rozruchu, keďže lopte na ceste za čiaru stála Kunova ruka, no i od nej sa ocitla za ňou a gól napokon platil.

Po hodine hry zaznamenal Takáč 99. gólový zápis do tabuľky a začal sa hon za okrúhlou stovkou.

Prvý k nej mal najbližšie Krakovský, ale jeho parádna strela tesne minula šibenicu.

Avšak v 64. min. Erik Takáč hetrikom na všeobecnú radosť predsa len naplnil prianie domácich priaznivcov.

Výsledok prikrášlil Zeher. Hosťom bol dopriaty aspoň čestný úspech, o ktorý sa postaral Héger.

Na záver si zahrali pohodový futbal

Keďže v Topoľanoch prišlo k deľbe bodov, Kalšanom zostala iba radosť z najúspešnejšej sezóny.

„Na záver si chlapi zahrali pohodový futbal. Nie, nie sme nešťastní z toho, že nám to s prvým miestom nevyšlo, veď Mária Huta mala na jar parádnu jazdu a iba zázrakom by im triumf ušiel. Viac sa tešíme z faktu, že aj my sme sa na horných poschodiach držali počas celej sezóny. Väčšinou sme predvádzali okulahodiaci útočný futbal, ktorý prinášal gólovú radosť našim priaznivcom. A najmä o tom futbal je,” zhrnul skončený súťažný ročník kouč Mladosti Ľubomír Maďarík.