Košice vyhrali v Miškovci až po nájazdoch, rozhodol Nagy

Judita Čermáková, TASR|23. nov 2018 o 21:13

Aj po 25. kole Tipsport ligy si HC stále drží druhú priečku.

Hokejová Tipsport liga: Miškovec - HC Košice: fotogaléria

25.11.2018

MIŠKOVEC. Zápas 25. kola Tipsport ligy priviedol košických hokejistov na ľad do maďarského Miškovca.

Opäť sa potvrdilo, že Košičania sa v súbojoch sú súpermi spoza južných hraníc trápia.

V Miškovci dlho prehrávali, vyrovnali až v záverečnej tretine. V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch rozhodol o dvoch bodoch pre Košice Ladislav Nagy.

Po góle prišiel neplodný tlak

Aktuálne jedenásty celok ligy z Miškovca privítal na domácom ľade druhé Košice.

Dianie na ľade sa rozbehlo až po uplynutí úvodných piatich minút. V 9. minúte sa počas presilovky ocitol v tutovke Szirányi, ale poskakujúci puk nedokázal upratať do siete.

Úvodný gól zápasu padol v polovici 11. minúte. Akciu rozbehol pohyblivy Harrison, ktorý našiel prihrávkou v predbránkovom priestore Magosiho a ten usmernil puk k ľavej žrdi Habalovej bránky - 1:0.

Na začiatku druhej tretiny chyboval v rozohrávke brankár domácich Vay. Jeho hrubú chybu ale Krajňák nepotrestal. Hostia síce stupňovali tlak a väčšinou sa hralo v obrannom pásme Miškovca, ale do streleckých pozícií sa Košice dostávali iba s veľkými ťažkosťami.

Domáca lavička reagovala oddychovým časom, keďže sa oslobodzovali spod košického zámku len za cenu zakázaných uvoľnení. V závere druhej časti hry nebezpečne pálil spoza brániaceho hráča Loiseau. Habal si situáciu postrážil.

Drvivá prevaha priniesla len vyrovnanie

Tretia tretina bola plne v réžii hostí. Vyrovnania sa dočkali v 45. minúte. Puk nahodený Dudášom brankár domácich vyrazil nešťastne pred seba k úplne voľnému Galambošovi, ktorý ho poľahky poslal do siete.

Ďalší gól hostí prišiel o pár minút neskôr. Puk po prihrávke Spilara poslal za bránkovu čiari Brophey pri dobrzdení korčuľou a v Miškovci sa telefonovalo. Gól po krátkej konzultácii s videorozhodcom neplatil.

Dve a pol minúty pred sirénou sa domáci dopustili faulu. Košická lavička si vzala oddychový čas a na ľad poslala to najlepšie čo mala na súpiske. Hokejisti Miškovca sa ale presilovke ubránili.

Nagy rozhodol v šiestej sérii

Zápas tak pokračoval predĺžením. I v ňom mali Košičania výhodu presilovej hry po faule na Nagya.

V presilovke vo formáte 4 na 3 mali niekoľko dobrých príležitostí rozhodnúť. Najväčšie šance zahodil Haščák.

Po tom, čo sa domáci s vypätím všetkých síl ubránili, nasledovali samostatné nájazdy.

V nich sa v úvodnej sérii piatich nájazdoch nepresadil ani jeden hráč na oboch stranách.

Napokon sa k puku po druhýkrát postavil Ladislav Nagy a rozhodol o zisku extra bodu pre Košice.

Glen Hanlon, tréner Miškovca: "Blahoželám Košiciam k výhre. Pre nás to bola nešťastná prehra, dlho sme držali priaznivý stav. Prehru ale vnímam ako dobrú hokejovú lekciu."

Peter Bartoš, asistent trénera Košíc: "Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Miškovec s nami odohral dobré zápasy. Nepodarilo sa nám streliť úvodný gól, dali ho domáci a od tej chvíle sme ich iba dobiehali. Videli sme veľmi vyrovnaný zápas."

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC Košice 1:2 sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Magosi (Harrison) - 45. Galamboš (Dudáš, McDowell), rozhodujúci nájazd L. Nagy.

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,rozhodovali: Novák, Štefik - Smrek, Gajan, 1 320 divákov.

Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J.Milam, Göz, Láda - Kulmala, J. Vas, Pance - Magosi, Loiseau,R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vojtkó, Hajós,Ritó.

Košice: Habal - Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Suja, Ignatuškin, Spilar - Šoltés, Galamboš, Vrábeľ - Š. Petráš, Klíma, Žitný - Krajňák.

Domov»Sportnet na východe»Košice vyhrali v Miškovci až po nájazdoch, rozhodol Nagy