Košice vyhrali v šlágri pod Zoborom, zápas v závere rozhodol Nagy

Sportnet|13. jan 2019 o 18:57

Košičania tak ukončili sériu troch prehier.

HK Nitra - HC Košice: fotogaléria

13.1.2019

NITRA, KOŠICE. Hokejisti Košíc zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 42. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy na ľade Nitry tesne 4:3.

Košičania tak ukončili sériu troch prehier a vďaka cennej výhre sa dostali v tabuľke pred Nitru na druhé miesto.

Priebeh stretnutia

Ako prví pohrozili hostia, ale strelu košického kapitána Nagya zastavila pravá žŕdka. V 6. minúte predviedol peknú súhru elitný útok Nitry, ale zakončujúci Lantoši prestrelil.

O minútu neskôr sa už menilo skóre, keď Jokeľ využil nedôraznú hru Morrisona a poslal hostí do vedenia.

Vyrovnanie prišlo v 13. minúte z hokejky Scheidla, ktorý si našliapol po pravej strane v oslabení a prekonal Škorvánka. Nitra mala ešte dve veľké šance, ale po úniku Lantošiho a Bučeka sa už skóre nemenilo.

V druhej tretine padol iba jeden gól a dali ho Košice, paradoxne po ofenzívnom tlaku domácich. Nitrania dokázali súpera viackrát zatvoriť v obrannom pásme, ale neboli efektívni.

Vyrovnať mohol Lantoši, ale neprekonal výborne chytajúceho Škorvánka. Domáci urobili dva zbytočné fauly za sebou a jednu z presiloviek dokázal využiť Lušňák v 32. minúte a Košice viedli 2:1.

V 47. minúte pridal Spilar tretí gól Košíc.

Domáci hráči boli aktívnejší a znížiť sa im podarilo v 50. minúte, keď druhýkrát v zápase skóroval Scheidl.

V 55. minúte vyrovnal Buček.

Všetky body však napokon získali hostia, keď minútu pred koncom pozabudla defenzíva Nitry na Nagya a ten rozhodol o víťazstve Košíc v Nitre 4:3.

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "My sme v priebehu zápasu pohrdli veľa šancami a od toho sa zápas odvíjal. Hostia boli vysoko efektívni. Momentálne som rozladený. V čase, keď sme vyrovnali a dostali hostí pod tlak, urobili chybu skúsení hráči svojou nedisciplinovanosťou. Hráči trénujú nejaké veci, a keď si v závere každý začne robiť čo chce, tak to ani inak nemohlo skončiť. Stratili sme bod, či dva, je to škoda. Hokej bol výborný a obojstranne bojovný."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Mne sa zápas hodnotí dobre. Sme radi, že sme vyhrali. V tomto zápase nás ctila obrovská bojovnosť. Už keď sme cestovali, tak sme vedeli, že nás čaká veľmi kvalitný súper, ktorý má výborný pohyb. Jediná šanca na úspech viedla práve cez bojovnosť. Chceli sme dať do toho všetko, či sa to podarí, alebo nie. Zápas bol z našej strany dobrý, nemyslím hokejovými vecami, ale odhodlanosťou a bojovnosťou. Aj keď by sa tento zápas nepodaril víťazne, tak by sme asi boli s ním spokojní. Dlho som nevidel náš tím tak odhodlane bojovať jeden za druhého. Samozrejme, hráčom pomohol aj výborný výkon brankára Škorvánka, ktorý nás podržal."

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 42. kolo - nedeľa:

HK Nitra - HC Košice 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 13. Scheidl, 50. Scheidl (Majdan, McCormack), 54. S. Buček (Bortňák, B. Rapáč) - 7. Jokeľ (Žitný, Brophey), 32. P. Lušňák (Pulli, Brophey), 47. Spilar (Hričina, Ignatuškin), 59. L. Nagy (Suja)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano, M. Novák - M. Kollár, Rojík, 2895 divákov

Zostavy:

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Korím, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Rais - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Čaládi, A. Kollár, Hrušík - Fominych

Košice: Škorvánek - Šedivý, McDowell, Pulli, Koch, Dudáš, Michalčin, J. Cibák - L. Nagy, Suja, Spilar - Hričina, Galamboš, P. Lušňák - Š. Petráš, Ignatuškin, Klíma - Jokeľ, Brophey, Žitný - Kafka

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2018/2019 po nedeľňajších stretnutiach 42. kola:

HK Orange "20" 24 0 0 0 0 2 22 30:128 2

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body Poznámka: počet zápasov, víťazstvá - 3 body, víťazstvá po predĺžení - 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Sportnet na východe»Košice vyhrali v šlágri pod Zoborom, zápas v závere rozhodol Nagy