Momentka zo zápasu (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|20. jan 2019 o 18:53

Vyrovnal Hričina, v nájazdoch skórovali Nagy, Žitný aj Kafka.

HC Košice-Zvolen, 20.1.2019: fotogaléria

21.1.2019

KOŠICE. Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, avšak iba minimum gólových príležitostí.

Brankár hostí Tomek si v 4. minúte poradil s nebezpečným pokusom Suju, ktorý tečoval Dudášovu strelu.

Zvolenčania v prvej tretine nedokázali prekvapiť obranu domáceho tímu a Habala vážnejšie neohrozili.

Gólom sa neskončil ani únik Nagya v 16. minúte, ktorého pokus zmaril Tomek.

Konečne góly

Druhá tretina priniesla zaujímavejšie dianie a aj góly.

V 22. minúte išli hostia do vedenia, keď rozohrávajúcemu Kochovi vzal puk Šišovský a po jeho prihrávke Petráš na dvakrát prekonal Habala - 0:1.

Hosťom sa darilo držať tesný náskok a Košičanov dlho nepustili do vážnejšej šance.

Vylúčenie Mitchella však potrestal Nagy, ktorý bez prípravy prestrelil Tomeka - 1:1.

Košičania sa však z vyrovnania dlho netešili, keďže už o dve minúty sa hosťom vydarila rýchla kombinácia, ktorú po Chovanovej prihrávke zakončil nekrytý Obdržálek - 1:2.

V 38. minúte mal sľubnú príležitosť na vyrovnanie Brophey, ale Tomek zmaril jeho pokus.

Trikrát vyrovnávali

Brankára hostí v 42. minúte strelou z otočky neprekonal Lušňák.

Podarilo sa to však Bropheymu, ktorého dorážka Ignatuškinovej strely prekvapila Tomeka - 2:2.

Hostia si v 46. minúte v presilovke vytvorili tlak, Habal čelil viacerým pokusom, ale skóre sa nezmenilo.

V 52. minúte sa pred košického brankára dostal Mitchell, bekhendom však nezakončil ideálne.

To sa hosťom podarilo v presilovke v 53. minúte. Špirko nabil Vandaneovi a ten bez prípravy namieril presne - 2:3.

Domáci však vyrovnali aj tretíkrát, keď si Hričina v 55. minúte vzal puk za zvolenskou bránkou a využil nedôraz súperovej obrany - 3:3.

V 57. minúte sa hostia dostali k presilovke o dvoch hráčov, no obliehaniu košickej bránky chýbal moment prekvapenia.

V predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo a tak prišli na rad samostatné nájazdy.

V nich postupne skórovali iba Košičania - Nagy, Žitný a Kafka.

Štatistika

HC Košice - HKM Zvolen 4:3 po predĺž. a sam. náj. (0:0, 1:2, 2:1)

Góly: 33. Nagy (Spilar, Šedivý), 44. Brophey (Ignatuškin), 55. Hričina (Brophey, Kafka), rozhodujúci samostatný nájazd Kafka - 22. Petráš (Šišovský), 35. Obdržálek (Chovan, Kytnár), 53. Vandane (Špirko, Vandas).

Rozhodovali: Novák, Soós - Árkovics (obaja Maď.), Gegáň,

vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Suja (Koš.) 10 min. OT za neš. správanie,

presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0,