Martin Belej, Judita Čermáková, TASR|18. mar 2019 o 17:58

Poprad dal v predĺžení gól, rozhodcovia ho neuznali pre posunutú bránu.

Štvrťfinále Tipsport ligy: Košice - Poprad (5. zápas): fotogaléria

19.3.2019

KOŠICE. Piaty zápas štvrťfinále play-off hokejovej Tipsport ligy medzi Košicami a Popradom núkal základnú otázku.

Podarí sa domácim v Steel Aréne odvrátiť aj druhý postupový mečbal súpera?

Poprad viedol v sérii na štyri víťazstvá už 3:0 na zápasy, predchádzajúci duel v sobotu však zvládli lepšie Košičania.

Vzájomná bilancia duelov z tejto sezóny jasne hovorila pre hostí, ktorí vyhrali doterajších päť zápasov na košickom ľade.

Napokon sa po obrovskej dráme v predĺžení tešili Košice, znížili stav série na 2:3. Šiesty duel sa bude hrať v stredu v Poprade.

Skóre otvoril Takáč

Hostia sa pred vyše 7-tisíc divákmi ujali vedenia v 6. minúte, keď vo vlastnom oslabení zužitkoval samostatný nájazd Takáč a prekonal Laca.

Košice potom súpera pritlačili, vypracovali si aj čisté šance, nedokázali ich však premeniť.

V najväčšej trafil Šerbatov žŕdku, viacero ďalších zlikvidoval popradský gólman Vošvrda.

Dva vlastné góly

V úvode druhej tretiny Poprad viackrát pohrozil, skóre sa však nemenilo.

Udrelo na druhej strane, na konci 23. minúty obranca Tomáš Slovák perfektne našiel Šerbatova a ten vyrovnal na 1:1.

V 29. minúte mohol Poprad vyhrávať, ale Laco v bráne napodobil famózny legendárny zákrok Lašáka zo zlatých MS a vychytal Takáča.

Tesne po uplynutí polovice zápasu však už opäť Poprad viedol, keď si v 32. minúte nešťastne zrazil puk do vlastnej siete obranca Koch. Gól pripísali Paukovčekovi a jeho platnosť overovali s videorozhodcom.

V 34. minúte bolo už 2:2. Košičan Hričina nahadzoval puk pred popradskú bránu, kde ho zrazil za Vošvrdu jeho spoluhráč Petran.

Poprad sa tretíkrát ujal vedenia v 37. minúte. Po strele do skrumáže pred bránu Mlynarovič dorazil puk do siete.

Hričina si vynútil predĺženie

Košice vstúpili do tretej tretiny aktívne, tutovku Galamboša v 43. minúte ale zmaril Vošvrda.

V 48. minúte bol vylúčený Popradčan Buzzeo, Košice zovreli hostí v ich tretine, ale gól nepadol.

Hostia v nasledujúcich minútach dobre bránili, snaha Košíc vyznievala naprázdno, hoci početne súpera výrazne prestrieľali.

Až dve minúty a 9 sekúnd pred koncom tretej tretiny obranca Košíc Dudáš od modrej čiary vystrelil, Hričina puk tečoval a tretíkrát v zápase bolo vyrovnané.

Rozhodol Šedivý od modrej

Piaty duel hokejovej bitky o východ tak po pauze išiel do predĺženia.

Hneď v jej úvode hral Poprad presilovku po seknutí Spilara, ale poriadne ani nevystrelil na bránu.

V 65. minúte po úniku popradského Takáča dorazil puk do brány Buzzeo, domáci reklamovali posunutú bránu, čo potvrdil videorozhodca a gól neplatil.

V 70. minúte zasa zovreli súpera Košičania, dobré šance mali Ignatuškin aj Šerbatov, ale rozhodnutie nepadlo.

Tlak domácich rástol, dobré príležitosti nevyužili Nagy ani Haščák.

Od 75. minúty hrali Košice presilovku a strelou od modrej čiary rozhodol v 77. minúte obranca Šedivý.

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Sme šťastní a vďační za to, čo sa nám dnes podarilo. Vyzeralo to s nami zle. Keď padol popradský gól do posunutej bránky, tak som bol presvedčený, že to nebude platiť. Poprad sa radoval predčasne a nám to možno aj trochu pomohlo. Diváci videli kvalitný zápas. Nám sa ťažko presadzovalo proti súperovi, ktorý hrá vo svojej tretine veľmi zodpovedne. O to viac nás teší, že sa nám podarilo vyhrať."

Roman Stantien, tréner HK Poprad: "V zápase sme trikrát tesne viedli, ale prehrali sme. Každá prehra v play-off je však rovnaká. V predĺžení sme sa radovali predčasne. Hlavný rozhodca mi to vysvetlil tým, že gól padol do posunutej bránky."

Eduard Šedivý, strelec víťazného gólu: "Prehrávali sme v sérii 0:3, teraz je už 2:3 a cítime, že sme na koni. V prvých troch zápasoch sme to neboli my, no teraz už cítime, že hráme hokej, aký chceme. Až na malé chybičky a fauly sa nám to darí."

Daniel Brejčák, obranca HK Poprad: "Stále sme sa snažili hrať aktívne a keď sme mali náskok, tak sme nechceli zbytočne plytvať silami. Nehrali sme zle a myslím si, že ak takýto výkon podáme aj doma, tak ukončíme sériu. Je to vyrovnané, no ja verím nášmu mužstvu."

HC Košice - HK Poprad 4:3 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)

stav série 2:3

Góly: 23. Šerbatov (T. Slovák, M. Haščák), 34. Hričina (T. Slovák, Šedivý), 58. Hričina (Dudáš, Šedivý), 77. Šedivý (M. Haščák, Ignatuškin) - 6. Takáč, 32. Paukovček (Takáč, P. Svitana), 37. Mlynarovič (Takáč, Karalahti).

Rozhodcovia: Stano, Novák - Konc ml., Cegáň, 7 047 divákov. Vylúčení 4:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:1.

HC Košice: Laco - Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Derljuk - Spilar, Suja, Nagy - Sýkora, Brophey, Hričina - Šerbatov, Ignatuškin, Haščák - Jokeľ, Galamboš, Klíma - Petráš.

HK Poprad: Vošvrda - Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Ťavoda - Svitana, Mlynarovič, Bondra - Takáč, Zagrapan, Buzzeo - Miller, Heizer, Paločko - Abdul, Paukovček, Belluš.

Doterajšie zápasy série

1. zápas: HC Košice - HK Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Brophey (Nagy, Slovák), 50. M. Haščák (Šerbatov,Derljuk) - 5. Buzzeo (Salija, Miller), 24. Mlynarovič (P. Svitana), 53. Petran (Karalahti, Buzzeo).

2. zápas: HC Košice - HK Poprad 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 56. L. Nagy (Koch, T. Slovák) - 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija).

3. zápas: HK Poprad - HC Košice 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Góly: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (S. Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. P. Svitana (D. Bondra) - 46. Šerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý)

4. zápas: HK Poprad - HC Košice 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Mlynarovič (P. Svitana, D. Bondra) - 7. Pulli (J. Sýkora), 8. M. Haščák (J. Sýkora, Pulli), 14. M. Haščák (Ignatuškin), 18. L. Nagy (Spilar), 40. J. Sýkora (Pulli, M. Haščák)

Domov»Sportnet na východe»Košice prežili klinickú smrť. Štvrťfinálová séria pokračuje