Košickí volejbalisti začali finálovú sériu prehrou

Útočí Košičan Miroslav Jakubov. (Autor: TASR)
TASR|17. apr 2019 o 20:09

V Prievidzi uhrali iba jeden set.

Finále extraligy volejbalistov, 1. zápas: Prievidza - Košice: fotogaléria

17.4.2019

PRIEVIDZA. Volejbalisti VK Prievidza vstúpili úspešne do finálovej série Edymax extraligy.

Obhajcovia titulu zdolali v úvodnom zápase víťaza Slovenského pohára VK KDS Šport Košice 3:1.

Mužom zápasu bol domáci smečiar Jakub Ihnát, ktorý zaznamenal 23 bodov.

Druhý duel série na štyri víťazstvá je na programe vo štvrtok 18. apríla o 19.30 h opäť v Prievidzi.

Košice vyhrali iba druhý set

Domáci začali lepšie a vypracovali si trojbodový náskok 9:6.

Potom však Košice, pre ktoré to bol prvý finálový zápas v klubovej histórii, pritlačili na podaní, donútili Prievidzu k chybám a otočili na 13:11.

Vyrovnaný boj pokračoval, pred koncovkou sa do dvojbodového náskoku 18:16 dostala Prievidza, keď dal eso Ihnát. Tesný náskok už domáci volejbalisti nepustili a prvý set vyhrali 25:23.

V druhom sete otočila Prievidza z 3:5 na 6:5, ale potom hostia zapli a vypracovali si náskok 11:7.

Košice boli v tejto fáze lepšie, Lamanec upravil na 17:12 z pohľadu hostí. Po dvoch esách Lamanca vyhrávali Košice 21:14 a mierili za ziskom druhého setu. Ten vybojovali v pomere 25:17 a vyrovnali na 1:1.

Po ese Mlynarčíka viedla Prievidza v treťom sete 10:4. Domáci dominovali a postupne svoje vedenie zvýšili na 18:10.

K zisku setu dokráčali obhajcovia titulu bez problémov, vyhrali ho 25:17 a dostali sa do vedenia 2:1.

Prievidza do štvrtého setu vletela raketovo a vyhrávala 7:1 po bloku Ihnáta. Domáci volejbalisti mali celý set vo svojej réžii, vyhrali ho jasne 25:11 a vo finále sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.