Slovenskí hokejbalisti napodobnili víťazstvo žien a zdolali Američanov

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: TASR)
SITA|15. jún 2019 o 20:27

V košickej Steel aréne zvíťazili 3:2 po predĺžení.

KOŠICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti úspešne zvládli aj druhé stretnutie na domácich majstrovstvách sveta.

V košickej Steel aréne zdolali Američanov 3:2 po predĺžení. Góly začali padať až v druhej tretine a ako prvý kapituloval slovenský gólman.

Patrika Polca v priebehu 84 sekúnd prekonali Dennis Hickey a Jonny Ruiz, a tak sa Američania ujali dvojgólového vedenia.

Zverencom trénera Mojmíra Hojera sa však podarilo ešte v druhej časti streliť kontaktný gól, keď dve sekundy pred koncom dostal loptičku za bránkovú čiaru Milan Vozár.

Majú päť bodov

V záverečnej tretine sa hráčom v bielych dresoch podarilo vyrovnať, keď v 40. min skóroval Libor Teplický. Napokon slovenskí hokejbalisti napodobnili popoludňajšie víťazstvo svojich ženských kolegýň, ktoré výber USA takisto zdolali 3:2 po predĺžení.

Dennis Hickey sa v pridanej päťminútovke dopustil zbytočného faulu, ktorý v 49. min potrestal prudkou strelou z ľavého kruhu Patrik Svitana.

Slováci tak majú na konte päť bodov a ďalšie môžu získať už v nedeľu 16. júna, keď budú čeliť hráčom Veľkej Británie.

Štatistika

Slovensko - USA 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Vozár (Rampáček), 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 49. P. Svitana (Martinusík, Rampáček) - 23. Hickey (Schlegel, Ruiz), 24. Ruiz

Zostava SR: P. Polc - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják

Zostávajúci program hokejbalistov SR v základnej skupine MS:

Nedeľa 16. júna: Veľká Británia - Slovensko (17.00)

Utorok 18. júna: Slovensko - Česko (17.00)

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenskí hokejbalisti napodobnili víťazstvo žien a zdolali Američanov