Košičania uhájili tesnú výhru nad Trenčínom

Závar pred trenčianskou bránou vyrobila dvojica košických hráčov. (Autor: Judita Čermáková)
TASR|17. sep 2019 o 20:00

Po výsledku 3:2 si pripísali prvé domáce víťazstvo v sezóne.

Tipsport liga: HC Košice - Dukla Trenčín: fotogaléria

18.9.2019

KOŠICE. Stretnutie 3. kola hokejovej Tipsport ligy prinieslo súboj dvoch tradičných slovenských klubov.

V zaujímavom dueli Košičania stále viedli, Trenčín sa dvakrát dotiahol na rozdiel gólu, ale nevyrovnal ani v záverečnej power-play.

Košice si tak pripísali prvé domáce víťazstvo v sezóne.

Dobrý úvod Košíc

Domáci sa do súpera pustili od úvodných minút a do vedenia išli už po 94 sekundách hry, keď nekrytý Repe otvoril skóre - 1:0.

V 8. minúte nevyužil sľubnú príležitosť Haščák, na opačnej strane v oslabení nevyrovnal Sádecký, ktorý vystihol rozohrávku domácich.

V pokračujúcej presilovke síce domáci neskórovali, no v ich pokračujúcom tlaku Skokan prečítal skrumáž pred brankárom Valentom a upravil na 2:0.

Hostia sa do súvislejšieho tlaku dostali až v 15. minúte počas presilovky. V nej mal sľubnú príležitosť mladík Chromiak, ale Košarišťana neprekonal.

To sa podarilo o dve minúty Valachovi, ktorý dokončil akciu Bartoviča s Radjenovicom - 2:1.

Domácich podržal Košarišťan

Už po 18 sekundách druhej časti sa Košičania tešili tretíkrát, keď Chovan zakončil pohľadnú spoluprácu s Majdanom - 3:1.

Hostia sa často dostávali pod tlak, v 23. minúte však mali aj šťastie, keď Chovan v presilovke netrafil odkrytú bránku.

Hostia mali v 26. minúte 66-sekundovú presilovku o dvoch hráčov a hoci si vytvorili tlak, kontaktný gól nestrelili.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej s množstvom zaujímavých situácií.

Košický brankár Košarišťan v nej viackrát podržal svoj tím, mohutný aplauz divákov si vyslúžil v 37. minúte, keď zmaril tutovku Lapšanského.

Lapšanský už len znížil

Trenčania sa v tretej tretine snažili o druhý gól. Alderson v 46. minúte Košarišťana neprekonal a jeho tím mal krátko na to 76-sekundovú presilovku piatich proti trom.

V nej brankár Košarišťan zmaril nebezpečné pokusy Stacha i Lapšanského a udržal domácim dvojgólový náskok.

V 53. minúte Mikyska vyhral buly pre Lapšanského, ktorého pohotová strela prekvapila domáceho brankára - 3:2.

V 56. minúte mohol Belluš vrátiť domácim dvojgólový náskok, pred odkrytou bránkou však trafil iba žŕdku.

Trenčania skúsili v 60. minúte aj hru bez brankára, skóre sa však už nezmenilo.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Z našej strany som videl veľa dobrého hokeja. Topánka nás však už nejaký čas tlačí v určitom manažovaní zápasu. Dostávame sa do problémov, keď vedieme o dva góly a zbytočne sa nechávame vylučovať. Dôležité je, že sa postupne vieme poučiť z vecí, ktoré nie sú optimálne."

Peter Frühauf, asistent trénera HK Dukla Trenčín: "Tešil som sa na stretnutie s mojím bývalým trénerom Petrom Draisaitlom. Môžem povedať, že sme hrdí na chalanov, že na ľade súpera, akým sú Košice, to odbojovali až do konca. Pri priaznivej konštelácii sme možno mohli aj vyrovnať. Čím viac sme sa dostávali do zápasu, tým viac nám súper hrozil protiútokmi a nebezpečnými šancami. V neposlednom rade musím povedať, že ak dvakrát nevyužijete presilovku o dvoch hráčov, tak vás hokej potrestá."

HC Košice - HK Dukla Trenčín 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Repe (Bezúch, Skokan), 10. Skokan (Suja, T. Slovák), 21. Chovan (Majdan) - 17. Valach (Bartovič, Radjenovic), 53. Lapšanský (Mikyska).

Rozhodovali: Orolin, Baluška - Vyšný, Jedlička, vylúčení:7:7 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3 712 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Koch, Slovák, Čížek, Repe, Ružička,Zeleňák, Bučko - Majdan, Chovan, Haščák - Klhufek, Skokan, Bezúch- Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Suja, Jokeľ.

HK Dukla Trenčín: Valent - Bokroš, Štach, Rajnoha, Starosta,Sládok, Kajínek, Stacha - Alderson, Mikyska, Lapšanský - Bartovič, Radjenovic, Valach - Chromiak, Coughler, Sojčík - Sádecký, Švec, Hlinka.