Košickí hokejisti presvedčivo zdolali súpera z Michaloviec

V zápase sa občas zaiskrilo. (Autor: Judita Čermáková)
Judita Čermáková, TASR|1. okt 2019 o 20:18

V derby dávali góly iba oceliari.

Hokejová Tipsport liga: Košice - Michalovce: fotogaléria

2.10.2019

KOŠICE. Hokejisti domácich Košíc zvíťazili v utorkovom stretnutí 8. kola Tipsport ligy vo „východniarskom" derby nad Michalovcami 3:0.

„Oceliari" si triumfom upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Tretina bez gólu

Prvé ligové derby dvoch najvýchodnejších tímov Tipsport ligy znamenalo aj priamy súboj o priebežnú prvú priečku.

V nadpriemernému zaplneniu Steel Arény výrazne prispela aj početná skupina fanúšikov hostí.

Prvá tretina priniesla atraktívny hokej a aj miernu prevahu hostí. Tí si v jej polovici vytvorili tlak, takmer na tri minúty zovreli Košičanov v ich pásme.

Obliehanie Košarišťanovej bránky s viacerými streleckými pokusmi Lineta však gól neprinieslo.

Postupne sa k ofenzíve dostali aj Košičania, ale aj brankár hostí Trenčan bol pozorný.

Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani sľubná príležitosť Tomu v závere.

Prví skórovali domáci

Košičania začali druhú časť presilovkou, obrana hostí však napriek tlaku odolala.

V 23. minúte domáci Bezúch napádal Kolbu v rozohrávke, puk za bránkou získal Skokan a po jeho efektnej prihrávke Klhůfek zblízka otvoril skóre - 1:0.

Hostia pokračovali v aktívnej hre, viackrát sa dostali pred Košarišťana, no ten neinkasoval ani po šanci Mašlonku v 27. minúte.

Aj druhá tretina priniesla zaujímavé dianie, skóre sa však nezmenilo ani po šanciach Milého či Lalancetteho.

Čisté konto Košarišťana

Od 43. min bolo 2:0, keď presilovkovú kombináciu domácich zakončil Haščák.

Skokan, ktorý finálnymi prihrávkami pripravil oba góly domácich, mohol krátko na to zvýšiť na 3:0, no po blafáku na Trenčana netrafil bránku.

Čo nevyšlo Skokanovi, podarilo sa v 47. minúte Jokeľovi, ktorý brankára hostí prestrelil zo strednej vzdialenosti.

Domáci mali v 3. tretine hru pod kontrolou, nepribrzdilo ich ani oslabenie v 50. minúte, po ktorom sa dostali do viacerých príležitostí.

Domáci sa v závere sústredili na udržanie čistého konta brankára Košarišťana, hostia sa napriek snahe nedostali k súvislejšiemu tlaku.

Košičania si ziskom troch bodov upevnili priebežnú 1. priečku v tabuľke.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Prvá tretina nebola podľa našich predstáv, brankár Košarišťan bol v tom čase jediný, kto nás držal v zápase. Chytil v nej niekoľko tutoviek spred bránkového priestoru. V druhej tretine sme sa zlepšili a tretia bola z našej strany najlepšia."

Miroslav Chudý, tréner HK Dukla Ingema Michalovce: "Napriek prehre sme neodohrali zlé stretnutie. Košice sme chceli zdolať, no v takom prípade musí veľa vecí zapadnúť do seba. Prvá tretina bola z našej strany najlepšia, vytvorili sme si šance, no nebolo nám súdené streliť gól. V druhej tretine sme inkasovali gól, začali sme strácať pôdu pod nohami. Postupne sme znovu vyrovnali hru, no nedali sme góly. Haščákov gól na 2:0 bol dôležitý, po ňom sme už viac otvárali hru. Košičania zvíťazili zaslúžene. Ďakujem fanúšikom, ktorí prišli a vytvorili fantastické prostredie. Verím, že časť potlesku patrila aj nášmu mužstvu."

Štatistika

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 23. Klhůfek (Skokan, Bezúch), 43. Haščák (Skokan, Chovan). 47. Jokeľ (Suja, Koch). Rozhodovali: Stano, Štefik - Stanzel, Beniač, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6736 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Koch, Bučko, Repe, Čížek, Růžička, Cibák - Majdan, Chovan, Haščák - Klhůfek, Skokan, Bezúch - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Suja, Jokeľ

HK Dukla Ingema Michalovce: Surák - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Hvila, Galamboš, Hričina - Safaralejev, Linet, Giľák - Chalupa, Toma, Hamráček - Borov

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti presvedčivo zdolali súpera z Michaloviec