Američanka v službách Young Angels miluje Halloween, bola aj za ducha

A. Le Clairová (druhá sprava) bola s kamarátkami na jednom Halloweene za zajačice. (Autor: archív Allison Le Clairovej)
Patrik Fotta|3. nov 2019 o 07:44

Le Clairová má slabosť pre sladkosti.

KOŠICE. Basketbalistky Young Angels Košice si na domácej palubovke poradili so Šamorínom 76:57 a v extralige sú s Piešťanmi na delenej druhej priečke.

Na víťazstve Košičaniek mala výrazný podiel Američanka Allison Le Clairová, ktorá bola s 18 bodmi najlepšou strelkyňou svojho tímu.

Tento rok síce Halloween, ktorý je v USA mimoriadne populárny, neoslavovala, no v minulosti sa rada prezliekla do rôznych kostýmov.

Navyše má rada aj sladkosti, ktoré sú s týmto sviatkom v zámorí neoddeliteľne späté.

Košom s klaksónom nabudila spoluhráčky

Anjelky si dokázali poradiť s húževnatým Šamorínom pomerne jednoznačne najmä vďaka výbornej druhej štvrtine, ktorú vyhrali 30:16.

„Hrali sme veľmi dobre počas celých štyridsiatich minút, aj keď sa nám miestami nevyhli slabšie chvíľky. Celkovo ale môžeme byť spokojné s energiou, ktorú sme do zápasu dali. Keď hráme dostatočne agresívne, súper s tým má veľký problém. Dôležité tiež bolo, že sme hrali dobre v obrane a premieňali otvorené strely, ktoré sme si dokázali vypracovať,“ povedala Allison Le Clairová.

Prvý polčas uzatvárala americká legionárka vydarenou strelou z diaľky trojbodovým košom s klaksónom, čím zvýraznila vedenie domácich.

Domov»Sportnet na východe»Američanka v službách Young Angels miluje Halloween, bola aj za ducha