Východniarske derby dopadlo lepšie pre domácich Košičanov

Judita Čermáková, TASR|22. nov 2019 o 20:01

Súperov spod Tatier zdolali len tesne.

Tisport liga: HC Košice - HK Poprad, 22. 11. 2019: fotogaléria

23.11.2019

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 23. kola Tipsport ligy nad HK Poprad 2:1.

"Kamzíci" viedli vo východniarskom derby 1:0 gólom Preisingera, Květoň a Suja však svojimi prvými gólmi v sezóne zariadili obrat "oceliarov."

Priebeh stretnutia

Prvá tretina herne patrila hosťom, ktorí svoju miernu prevahu napokon potvrdili aj gólom. Skóre mohol otvoriť Haščák po akcii Chovana, zblízka však neprekonal Nechvátala.

Popradčania sa v úvodnej tretine viackrát usadili v pásme súpera, domácich "točili" najmä počas presilovky v 5. minúte, no domáci brankár Košarišťan im zmaril viacero pokusov.

V 12. minúte sa "kamzíkom" vydaril rýchly prechod do útoku, Preisinger prebral puk od Leclerca a blafákom otvoril skóre - 0:1.

Rýchly hokej sa hral aj v druhej tretine a hra sa často prelievala z jednej strany na druhú.

V 26. minúte diváci zatlieskali pohotovej lapačke brankára hostí Nechvátala po strele Kocha.

Popradčania hrali disciplinovane, no na prvé oslabenie doplatili gólom.

Košičania sa v 29. minúte usadili v pásme hostí, ktorí počas dlhého obliehania vlastnej bránky nedokázali striedať a Chovanovu strieľanú prihrávku usmernil do bránky Květoň, pre ktorého to bol prvý gól v Tipsport lige - 1:1.

Krátko nato nepridal druhý gól domácich Suja, na opačnej strane nebol v závere 2. tretiny úspešný Takáč.

V 48. minúte bolo pri ďalšej presilovke domácich opäť rušno pred Nechvátalom, hostia však situáciu zvládli.

Úspešné oslabenie mohol podčiarknuť Preisinger, ale svoj únik nezakončil ideálne.

V tretej tretine prevzali iniciatívu Košičania, hostia hrozili najmä z brejkov.

Nechvátal bol v tretej tretine v častej permanencii a hoci veľakrát podržal svoj tím, v 54. minúte inkasoval.

Bortňák vyhral súboj za mantinelom a po jeho prihrávke strelil Suja svoj prvý gól v sezóne - 2:1.

Hostia v závere skúsili aj hru bez brankára, v ktorej bol blízko k vyrovnaniu Handlovský, ale jeho strela skončila na žŕdke.

Hlasy trénerov

Peter Draisatl, tréner HC Košice: "Mňa teší, že sme boli schopní otočiť zápas proti kvalitnému súperovi. Poprad hral výborný hokej. V prvej tretine bol lepší, potom sme však dokázali vyrovnať. Sú to veľmi cenné tri body. Zápas mohol dopadnúť aj v prospech súpera."

Peter Mikula, tréner HK Poprad: "Boli sme blízko k bodu, najmä v závere nám však neprialo šťastie. Hlavne v prvej tretine sme podali veľmi dobrý výkon a po nej mohol byť náš náskok aj vyšší. V druhej sa súper dostal do tlaku, mali sme viacero chaotických situácií. Víťazstvo domácich sa zrodilo po našej chybe. Siahali sme aj na body, ale nemáme nič. Taký je však šport."

HC Košice - HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Preisinger (Leclerc, Kozák), 54. Suja (Bortňák, Belluš) - 29. Květoň (Chovan, Skokan). Rozhodovali: Stano, Štefik - Smrek, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5451 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Michalčin, Koch, Bučko - Květoň, Chovan, Haščák - Rapáč, Skokan, Klhůfek - Belluš, Bortňák, Vrábeľ - Milý, Suja, Jokeľ

HK Poprad: Nechvátal - Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Magovac, Ťavoda, Kramár, Česánek - Handlovský, Preisinger, Leclerc - Takáč, Zagrapan, P. Svitana - Matej Paločko, Bjalončík, Kundrík - Králik, Mlynarovič, R. Svitana

13. L. Mikuláš 23 4 2 3 14 38:88 19

Domov»Sportnet na východe»Východniarske derby dopadlo lepšie pre domácich Košičanov