Košičania si po výhre and Zvolenom upevnili tretie miesto

(Autor: TASR)
TASR|6. dec 2019 o 20:20

Priameho konkurenta v tabuľke porazili 4:1.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 29. kola Tipsport ligy nad HKM Zvolen 4:1.

Do vedenia išli hostia gólom Jozefa Tibenského, Košičania však ešte v prvej časti otočili skóre vo svoj prospech.

Košičania si víťazstvom upevnili 3. priečku, Zvolenčania sú po štvrtej prehre po sebe na 4. mieste.

Priebeh zápasu

Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, viacero súbojov i góly. V 7. minúte sa hostia dostali k prvej presilovke a v nej Tibenský prekonal Košarišťana - 0:1.

Krátko na to bol blízko k vyrovnaniu Skokan, dorážkou však neprekonal Tomeka. V 10. minúte sa to však podarilo Milému, ktorý zblízka dostal puk do zvolenskej bránky.

Už o 39 sekúnd išli "oceliari" do vedenia, Tomek kapituloval po strele Vrábeľa - 2:1. Aj v ďalších minútach prvej tretiny videli diváci viacero presiloviek, gól však už nepadol.

Hostia mohli vyrovnať v 22. minúte, únik dvojice Corrin - Thompson zmaril pohotový brankár Košarišťan. A

traktívny hokej neustal ani v druhej časti, brankári v nej viackrát podržali svoje tímy.

Dôležitý gól na 3:1 domáci dosiahli po 46 sekundách tretej časti, keď obliehanie zvolenskej bránky počas presilovky zakončil Haščák.

Ďalší priebeh tretej tretiny bol najmä o obojstrannom strážení defenzívy, domáci sa sústredili na aktívne bránenie dvojgólového náskoku.

Zvolenčania skúsili v závere zápasu aj hru bez brankára, tá však priniesla gól Rapáča, ktorý uzavrel na konečných 4:1.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Začali sme zle, celkovo sme mali veľa nedobrých vecí. Zvolen nás málokedy pustil k nápadaniu. Nedá sa povedať, že by dnes vyhral lepší tím. Mužstvo si však zaslúži pochvalu vždy, keď dokáže vyhrať zápas aj napriek tomu, že nemá svoj deň. Asi jediný náš hráč, ktorý sa dnes stretol s nadpriemernou formou, bol brankár Košarišťan. Veľká časť z tých troch bodov patrí jemu."

Don Nachbaur, tréner HKM Zvolen: "Začali sme veľmi dobre, no neskôr sme urobili veľa chýb. Košice dokázali otočiť na 3:1. Za tohto stavu sme sa snažili vrátiť sa do hry a vyrovnať, ale Košice mali výborného brankára. Bol to kvalitný zápas."

Štatistika

HC Košice - HKM Zvolen 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 10. Milý (Faith, Jokeľ), 10. Vrábeľ (Růžička, Majdan), 41. Haščák (Skokan, Květoň), 59. Rapáč (Skokan, Haščák) - 7. Tibenský (Betker, Mráz).

Rozhodovali: Orolin, Kókai - Soltész (obaja Maď.), Rojík, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4 581 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Růžička, Čížek, Cibák, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák - Haščák, Bortňák, Květoň - Klhůfek, Skokan, Rapáč - Belluš, Vrábeľ, Majdan - Jokeľ, Faith, Milý

HKM Zvolen: Tomek - Drgoň, Corrin, Betker, Maier, Meliško, Švarný, Fatul - Mráz, Trotter, McPherson - Thompson, Špirko, Tibenský - Štrauch, Petráš, Bonis - Kolenič, Halama, Marcinek - Chlepčok

Domov»Sportnet na východe»Košičania si po výhre and Zvolenom upevnili tretie miesto