Urban sa nevedel dočkať návratu. Šesť týždňov je dlhý čas, vraví

Košickí hádzanári porazili Šaľu na domácej palubovke o päť gólov.
Košickí hádzanári porazili Šaľu na domácej palubovke o päť gólov. (Autor: Korzár/ Judita Čermáková)
Patrik Fotta, Judita Čermáková|8. dec 2019 o 00:00

S Košicami by si rád zahral finále proti Prešovu.

Hádzaná Košice -Šaľa: fotogaléria

7.12.2019

KOŠICE. Hádzanári Košice Crows si aj po súboji so Šaľou udržali v Slovnaft Handbal Extralige domácu neporaziteľnosť, keď zverenci trénera Rada Antla triumfovali 30:25.

Najlepšími košickými strelcami boli so siedmimi gólmi Erik Ľoch a Tomáš Urban, ktorý sa do zápasového diania vrátil po šiestich týždňoch na maródke.

Návrat na palubovky si košický odchovanec poriadne užíval.

Pred reprezentačný zrazom, na ktorý bol nominovaný aj so spoluhráčom Patrikom Hruščákom, ukázal, že mu nútená pauza na šikovnosti nič neubrala.

Telo vydržalo zápasovú záťaž

Košičania viedli po polčase nad Šaľou 16:14 a aj v druhom dejstve mali stretnutie väčšinu času pod kontrolou.

Hostia sa však dokázali držať na dostrel a až v záverečných minútach si košickí hádzanári vypracovali rozhodujúci náskok.

„Celý zápas bol veľmi náročný. Museli sme držať intenzitu celých šesťdesiat minút. Šaľa veľmi dlho hrýzla. Môžeme byť len radi, že sme záver zvládli. Podali sme dobrý výkon, no urobili sme aj zopár ľahkých chýb, ktorých by sme sa mali vyvarovať. Stále máme na čom pracovať, ale s výsledkom je určite spokojnosť, hoci to mohlo byť aj lepšie,“ povedal Tomáš Urban.

Domov»Sportnet na východe»Urban sa nevedel dočkať návratu. Šesť týždňov je dlhý čas, vraví