TASR|8. dec 2019 o 18:14

Detvu porazili 3:2, tretí gól dali v poslednej minúte.

Hokejová Tipsport liga: Košice - Detva: fotogaléria

8.12.2019

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 30. kola hokejovej Tipsport ligy nad HC WPC Koliba Detva 3:2.

Hostia v zápase dvakrát viedli, napokon však odišli bez bodov. Rozhodujúci gól strelil v čase 59:28 min. kapitán Košíc Dávid Skokan.

Priebeh zápasu

Košičania chceli odčiniť predošlé domáce zaváhanie s Detvou a zároveň predĺžiť 5-zápasovú víťaznú sériu.

V prvej tretine sa snažili o častú streľbu, v úvode zápasu im k nej pomohli aj dve presilovky, ale brankára hostí Petríka v nich neprekonali.

Košice mali v 12. minúte ideálnu možnosť otvoriť skóre, recept na detviansku defenzívu na čele s rozchytaným Petríkom však nenašli ani v 102-sekundovej presilovke o dvoch hráčov.

V druhej tretine ubudlo vylúčených a pribudli góly. Do vedenia išli hostia, keď Valent prekonal Košarišťana.

Náskok hostí však nemal dlhé trvanie, už o dve minúty Květoň prestrelil Petríka zo strednej vzdialenosti - 1:1.

Rovnaký útočník Košíc sa do sľubnej šance dostal aj v 30. minúte, jeho pokus zblízka sa však gólom neskončil.

V 37. minúte hrali hostia presilovku, krátko po jej skončení išli do opäť do vedenia, keď Podešva pohotovo zakončil po odrazenom puku - 1:2.

Aj tentoraz dokázali domáci rýchlo odpovedať, na Skokanovu strelu Petrík nedokázal zareagovať - 2:2.

Hostia v tretej časti vyčkávali na chybu súpera, dávali si pozor na vlastné a Košičanov nepúšťali do výhodných pozícií a dorážok.

Klhůfek zakončil obliehanie detvianskej bránky iba strelou do pripravenej lapačky brankára Petríka, na opačnej strane z úniku neuspel Zuzin.

V 60. minúte oslabil hostí Kuklev a Košičania stihli presilovku využiť ešte v riadnom hracom čase.

Petríka v nej prekonal Skokan, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Zápas bol pre nás dosť nepríjemný. V prvej tretine sme neboli schopní streliť gól a to aj napriek dvom presilovkám 5/3. Pritom dobre vieme, ako sa v takom prípade zvyknú končiť zápasy. Mali sme čo robiť, aby sme si dali šancu vyhrať zápas. V tretej tretine sa hráči dosť strážili, nikto nechcel inkasovať. V závere sa k nám priklonilo aj šťastie."

Josef Turek, tréner HC WPC Koliba Detva: "Prehrali sme, takže nie sme spokojní, no počas zápasu sme hrali veľmi dobre. V prvej tretine sme ustáli dve oslabenia o dvoch hráčov, neskôr sme mali aj úseky, v ktorých sme boli lepším tímom. Mrzí nás, že neberieme žiadne body, ale napriek prehre sme zahrali dobrý zápas."

Štatistika

HC Košice - HC WPC Koliba Detva 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 25. Květoň (Suja, Klhůfek), 19. Skokan (Koch, Haščák), 60. Skokan (Květoň) - 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka).

Rozhodovali: T. Orolin, Tvrdoň - M. Orolin, Rojík, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3 403 divákov.

HC Košice: Košarišťan _ Čížek, Růžička, Slovák, Zeleňák, Michalčin, Koch _ Majdan, Skokan, Haščák _ Květoň, Suja, Klhůfek _ Belluš, Vrábeľ, Cibák _ Milý, Rom. Faith, Jokeľ

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Mart. Chovan, F. Fekiač, Golian, Kuklev, Gachulinec, Jendroľ, Turan _ Čacho, Zuzin, Sýkora _ Král, Podešva, Žilka _ Gašpar, Valent, Török _ Čenka, V. Fekiač, Lalík