Košická séria pokračuje. Dvanásta výhra bola ťažko vybojovaná

Marcel Haščák.
Marcel Haščák. (Autor: SITA)
TASR|28. dec 2019 o 20:19

S Miškovcom rozhodli až nájazdy.

KOŠICE. V 35. kole hokejovej Tipsport ligy prišla do košickej Steel Arény na Miškovec opäť pekná návšteva.

Zápas však potvrdil, že líder súťaže z Košíc máva s maďarskými súpermi problémy.

Po troch tretinách bol stav nerozhodný, gól nepadol ani v predĺžení a rozhodovať museli samostatné nájazdy.

O tom, že sa košická séria bez prehry natiahla na číslo 12, napokon rozhodol v siedmej sérii nájazdov domáci kanonier Haščák.

Góly padali hlavne v presilovkách

Domáci hráči sa od úvodu snažili diktovať hru, hokej v úvode zápasu však divákov príliš nenadchol.

Hráči Miškovca sa v úvodnej desaťminútovke viackrát dostali pred brankára Košarišťana, ten však podržal svoje mužstvo.

Košičania postupne prevzali taktovku, k čomu im pomohli aj dve presilovky.

V prvej z nich hostia nedostali puk von z obranného pásma a po rýchlej spolupráci Růžičku so Skokanom potvrdil Haščák pozíciu najlepšieho strelca ligy - 1:0.

Aj v nasledujúcich minútach sa hralo najmä pred bránkou Adorjána, skóre sa však do prvej prestávky nezmenilo.

Gólovo aj herne zaujímavejšia bola druhá tretina. V jej úvode si hostia vypracovali viacero šancí, Košičania sa dopúšťali chýb aj faulov a Miškovec trestal.

Presilovky hostí v 25. a 27. minúte priniesli góly Magosiho, po ktorých bol stav 1:2.

Domáci odpovedali rovnako v presilovke, keď Skokanovu prihrávku spoza bránky zužitkoval Majdan - 2:2.

Aj tretia presilovka Miškovca priniesla gól v košickej bránke. V 33. minúte sa oň postaral Galanisz, ktorý v rýchlom úniku ťažil z nedôrazu domácich obrancov - 2:3.

Aj na tento gól domáci odpovedali v presilovke, už tradičnú spoluprácu so Skokanom zakončil Haščák - 3:3.

Krátko na to mohli ísť Košičania do vedenia, Květoň však v krátkom úniku neprekonal Adorjána.

V nájazdoch rozhodol Haščák

Tretia tretina priniesla opatrnejší hokej a oba tímy si dávali pozor na defenzívu.

Najmä hostia sa viackrát dostali do sľubných šancí, gól však nepriniesla ani nádejná situácia domácich na opačnej strane v 57. minúte, v ktorej neskóroval Haščák.

V predĺžení mali oba tímy viacero šancí rozhodnúť. Blízko ku gólu bol najmä domáci Klhůfek, no jeho pokus zastavila horná žŕdka.

V samostatných nájazdoch skórovali Belluš, Beach a v druhej sérii rozhodol o košickom víťazstve Marcel Haščák.

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Súhlasím s tvrdením, že oba tímy si zaslúžili bod. My sme mali veľmi zlú druhú tretinu, v ktorej sme súperovi pomohli k dvom gólom. Teší ma, že sme boli schopní po zlej druhej tretine odohrať tretiu s výrazne lepším výkonom. Miškovec je pre nás nepríjemný súper, preto som rád, že sme dokázali zvíťaziť. Vzhľadom k tomu, ako sa dnes všetko vyvinulo, musím priznať, že tie dva body berieme všetkými desiatimi."

Marcel Rodman, tréner DVTK Jegesmedvék Miškovec: "Mali sme dobrý štart do zápasu, ale prvý gól dali domáci. Celkovo hrali oba tímy veľmi dobre a myslím si, že nerozhodný výsledok v riadnom hracom čase bol spravodlivý."

Štatistika

HC Košice - DVTK Miškovec 4:3 sn (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Haščák (Skokan, Růžička), 31. Majdan (Skokan, Květoň), 38. Haščák (Skokan, Květoň), rozhodujúci nájazd Haščák - 25. Magosi (St. Pierre, Rodman), 27. Magosi (Rodman, Beach), 33. Galanisz (Beach).

Rozhodovali: Snášel, Lokšík - Durmis, D. Koncml., vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 6 801 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Čížek, Koch, Slovák, Zeleňák, Růžička, Repe - Majdan, Skokan, Haščák - Květoň, Suja, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Belluš - Milý, Vrábeľ, Jokeľ

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján - Láda, Vandane, Göz, Dudás, Szirányi, D. Kiss, Vojtkó, Farkas - Beach, St. Pierre, D. Rodman - Beauvillier, Vas, Miskolczi - Harrison, Galanisz, Magosi - Ritó, Tousignant, P. Kiss

Domov»Sportnet na východe»Košická séria pokračuje. Dvanásta výhra bola ťažko vybojovaná