Sportnet|12. jan 2020 o 20:39

Pre HC Košice to bol už 16. zápas v sérii s minimálne jedným získaným bodom.

HC Košice - HK Dukla Trenčín, 12.1.2020: fotogaléria

12.1.2020

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 40. kola Tipsport ligy nad HK Dukla Trenčín 3:2.

Pre oceliarov" to bol už 16. zápas v sérii s minimálne jedným získaným bodom.

V tabuľke sú naďalej na 1. mieste pred Banskou Bystricou.

Buly hodili exatlétky

Čestné buly zápasu hodili bývalé skokanky do diaľky Danka a Janka Velďákové, ktoré v septembri 2019 ukončili svoje kariéry.

Úvod zápasu poznačilo viacero vylúčených na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo.

V 7. minúte mohol Haščák poslať domácich do vedenia, ale Valent jeho sľubnú šancu zmaril.

V 14. minúte obranca hostí Kajínek nahodil puk na košického brankára, ktorý nemal ideálny výhľad a Dukla viedla 1:0.

Druhý gól vojakov" mohol v 18. minúte pridať Džugan, ale Košarišťana neprekonal.

Nabudení vyrovnali

Košičania vstúpili do druhej tretiny ofenzívne nabudení a ich snahu otočiť skóre podporil Haščák, ktorý už po 40 sekundách elegantne zakončil rýchlu kombináciu - 1:1.

Aj v ďalších minútach druhej časti sa hralo viac pred bránkou Valenta.

V 25. minúte hostia nedostali puk spred bránkoviska a Rapáč pohotovou strelou upravil na 2:1.

Ďalší gól domácich mohol pridať Květoň, jeho pokus zblízka však Valent kryl a trenčianskeho brankára krátko nato neprekonal ani Koch.

Víťazstvo udržali

Trenčania sa v tretej tretine snažili o vyrovnanie, sľubnú príležitosť mal v 47. minúte Alderson, ale Košarišťan sa stihol presunúť.

Hosťom to vyšlo v 51. minúte, keď sa v presilovke usadili v pásme a v závere početnej výhody Sojčík upravil na 2:2.

O tri minúty sa Košičania usadili pred Valentom, ktorý kapituloval po strele Suju - 3:2.

Hostia sa v závere nedostali k súvislejšiemu tlaku, Košičania si tesný náskok postrážili aktívnou defenzívou.

Nič na tom nezmenila ani krátka hra hostí bez brankára.

Povedali po zápase

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: Sme chopní hrať famózny hokej, ale zároveň máme v zápasoch aj zlé fázy. Chcelo by to lepšiu konzistenciu výkonov počas celých 60 minút. Za dnešný výkon, ale aj za výkony v predošlých štyroch zápasoch, chcem pochváliť našu tretiu formáciu Rapáč - Bortňák - Suja. Nie náhodou a nie omylom to boli znovu oni, ktorí dnes rozhodli."

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: Bol to obojstranne zaujímavý zápas, ktorý bol otvorený až do konca. Myslím si, že za výkon v prvej a tretej tretine sme si aspoň jeden bod zaslúžili. Viem však, že na keby sa nehrá. Boli sme vo vedení, no v druhej tretine sme boli pod tlakom a dostali sme z toho dva góly. V tretej časti sme síce vyrovnali, no potom sme, pre mňa nepochopiteľne, dali Košiciam priestor, aby nás ohrozovali. Z toho sme dostali rozhodujúci gól."

Štatistika

HC Košice - HK Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Haščák (Skokan, Květoň), 25. Rapáč (Bortňák, Jokeľ), 55. Suja (Koch, Pavlin) - 14. Kajínek (Lapšanský), 51. Sojčík (Lapšanský, Valach).

Rozhodovali: Müllner, Baluška - Šoltés, J. Konc ml.,

vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,

4820 divákov.

HC Košice: Košarišťan - Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe, Zeleňák - Květoň, Skokan, Haščák - Belluš, Chovan, Klhůfek - Rapáč, Bortňák, Suja - Milý, Eliaš, Jokeľ

HK Dukla Trenčín: Valent - Stacha, Kajínek, McCormack, Sládok, Bokroš, Starosta, Rajnoha - Bartovič, Švec, Lapšanský - Alderson, Bezúch, Mikyska - Valach, Sojčík, Hecl - Ferényi, Balán, Džugan.