Michal Chovan.
Michal Chovan. (Autor: ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
TASR|24. jan 2020 o 21:18

Stav vzájomných stretnutí v tejto sezóne je 2:2.

DETVA, KOŠICE. Hokejisti Detvy zvíťazili v piatkovom stretnutí 43. kola Tipsport ligy nad favorizovaným HC Košice 4:2.

Domácich podržal brankár Roman Petrík, dva góly v záverečnej tretine strelil Peter Šišovský.

Detva vyrovnala stav vzájomných stretnutí v tejto sezóne na 2:2.

Priebeh stretnutia

Košičania chceli hneď od úvodu potvrdiť úlohu favorita, ich nápor však zastavila vo 8. minúte vynútená výmena plexiskla po narazení domáceho útočníka Zuzina košickým obrancom Čížekom.

Center elitného útoku Detvy sa športovo pomstil hneď po obnovení hry, keď sa presadil po individuálnej akcii.

Košičania odpovedali o päť minút neskôr, najproduktívnejší hráč oceliarov Haščák pripravil gól pre Skokana.

Obraz hry sa ani v druhom dejstve nezmenil, viac hry mali stále Košičania, no efektívnejší boli domáci, ktorí sa dostali do vedenia presne v polovici zápasu pohotovou dorážkou Martina Podešvu.

Košičania si dokázali vypracovať šance, nedokázali však nájsť recept na brankára Petríka.

V tretej tretine poistili domáci vedenie presilovkovým gólom Šišovského, no o drámu v závere sa postaral kontaktným gólom center prvého košického útoku Michal Chovan.

Pri hre bez brankára však Košice inkasovali rozhodujúci gól, opäť z hokejky Šišovského.

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 8. Zuzin, 30. Podešva (Turan), 53. Šišovský (Chovan) 60. Šišovský - 13. Skokan (Haščák, Chovan), 58. Chovan (Skokan). Rozhodovali: Fridrich, Valach - Jedlička, D. Konc ml., vylúčení: 5:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 453 divákov.

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík - Golian, Mart. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Gachulinec, Lalík - Žilka, Zuzin, Šišovský - Král, Podešva, Ščurko - Török, Valent, Gašpar - Čacho, V. Fekiač, Čenka

HC Košice: Košarišťan - T. Slovák, Koch, Pavlin, Repe, D. Růžička, Čížek, Zeleňák - Majdan, Michal Chovan, Haščák - Faith, Skokan, J. Sukeľ - Rapáč, Bortňák, Klhůfek - J. Milý, Suja, Jokeľ