Košice porazili Zvolen. Šiesti hráči nehrali pre nariadenie vedenia klubu

Peter Draisaitl.
Peter Draisaitl. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|8. mar 2020 o 18:00

Trénerovi ich chýbalo dokopy až 12.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HKM Zvolen 4:1 v zápase 7. kola nadstavbovej časti Tipsport ligy o 1. - 6. miesto.

Tréner HC Košice Peter Draisaitl nemal k dispozícii až 12 hráčov, šiesti z nich chýbali pre nariadenie vedenia klubu.

Debut v najvyššej súťaži tak absolvovali Adam Matej a Patrik Frič.

Na striedačke hostí už nebol kolega hlavného trénera Andreja Podkonického Don Nachbaur, s ktorým vedenie klubu ukončilo spoluprácu.

Priebeh zápasu

Košičania mali ideálny štart do zápasu, keď Majdan v 2. minúte dorážkou na hranici bránkoviska prekonal Petríka - 1:0.

Uplynulo presne 59 sekúnd, keď Faithovu strelu dorazil Milý a bolo 2:0.

Zaskočení hostia sa v prvej tretine ťažko dostávali do vylúžených šancí, postupne sa však čoraz viac dostávali pred brankára Košarišťana.

V závere prvej tretiny mali sľubné príležitosti Corrin aj Mikúš, ale skóre sa nezmenilo.

Zvolenčania v druhej časti zvýšili tempo a častejšie sa hralo pred košickým brankárom.

Ten bol dlho neprekonateľnou prekážkou hostí, poriadne sa zapotil najmä pri dvoch oslabeniach.

Od 35. minúty viedli "oceliari" už 3:0, keď Paršin presne namieril strelu spoza obrancu.

Útočná snaha Zvolenčanov priniesla výsledok v 38. minúte. Thompson krížnou prihrávkou v útočnom pásme našiel Corrina, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal - 3:1.

Domáci sa v tretej časti nehrnuli do útočenia, skôr sa sústredili na defenzívu.

Ofenzívnym akciám hostí však často chýbal moment prekvapenia aj finálna prihrávka.

V 51. minúte mohol znížiť Thompson, s voľným pukom pred Košarišťanovou bránkou však nenaložil ideálne.

Úspešný nebol krátko na to na opačnej strane ani Vrábeľ, ktorý nepresne zakončil prečíslenie troch proti dvom. Od 57. minúty hrali hostia bez brankára.

Síce si vytvorili tlak, ale pomerne dlhú presilovku šiestich proti piatim však nevyužili.

Naopak, štvrtý gól domácich pridal Paršin po spolupráci s Jokeľom.

Hlasy trénerov

Peter Draisaitl, tréner HC Košice: "Môžeme byť veľmi spokojní. Dnes za nás nastúpila zostava, ktorá spolu ešte nehrala. Páčila sa mi naša mentalita a skutočnosť, že sme boli schopní dodržiavať systém. Hráči to po väčšinu zápasu držali a pokyny prenášali aj na ľad. Profitovali sme z veľmi dobrého začiatku zápasu a to, čo sme neudržali ďalej od bránky, pochytal brankár Košarišťan."

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: "Po tom, čo sa udialo dnes ráno (koniec trénera Dona Nachbaura, pozn.), to bol pre nás ťažký začiatok. Rýchlo sme dostali dva góly, a hoci sme si vytvorili tlak, nedokázali sme streliť viac ako jeden gól. S tým nemôžeme byť úspešní. Sme v situácii, keď po každej našej chybe dostávame góly. V košickej zostave boli dnes 6 juniori a hoci nám tiež pár hráčov chýbalo, nemali by sme v našej dnešnej zostave prehrať."

HC Košice - HKM Zvolen 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Majdan (Pavlin, Paršin), 3. Milý (Faith, Zeleňák), 35. Paršin (Pavlin), 60. Paršin (Jokeľ) - 38. Corrin (Thompson). Rozhodovali: Goga, Juhász - Kis-Király (obaja Maď.), Kacej, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3454 divákov

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Slovák, Cibák, Michalčin, Zeleňák, Bučko - Paršin, Vrábeľ, Sukeľ - Majdan, Suja, Jokeľ - Milý, Faith, Nagy - Eliáš, Frič, Matej

HKM Zvolen: Petrík - Betker, Stephenson, Corrin, Tomko, Švarný, Drgoň, Kubát - Zuzin, Trotter, Parks - Tibenský, Mráz, Thompson - M. Halama, Mikúš, Žilka - Marcinek, Petráš, Kolenič

12. Detva 55 16 3 2 34 131:206 56

Domov»Sportnet na východe»Košice porazili Zvolen. Šiesti hráči nehrali pre nariadenie vedenia klubu