Sme.sk | Košický Korzár | Spravodajstvo | Doprava: cyklisti porazili všetkých

Najpomalšie bolo a posledný skončil automobil
Doprava: cyklisti porazili všetkých

Pred činžiakom na Šafárikovej triede v Košiciach včera o 7.36 hod. odštartovala súťaž "Kto skôr". Jej cieľom bolo zistiť, kto v dopravnej špičke dorazí skôr do cieľa na Staničnom námestí. Električka, trolejbus, osobné auto, cyklisti, bežci alebo korčuliari. Súťažili aj šéfovia DPMK, košického magistrátu či futbalisti MFK Košice Ján Novák a Peter Bašista.  

KOŠICE. V rámci Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý začal 16. septembra a končí dnes, súťaž "Kto skôr" zorganizoval DPMK v spolupráci s mestom Košice.

Futbalisti dúfali, že vyhrajú

Každý z účastníkov sa mal po vlastnej trase čo najrýchlejšie dostať do altánku v Mestskom parku pri železničnej stanici. Štart bol o 7.36 hod., lebo vtedy odchádzala súťažiaca električka. Oproti iným mala výhodu, že mohla ísť po celej trase, ako keby mala stále zelenú. Ostatní museli dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

"Určite sme to vyhrali," suverénne vyhlásil P. Bašista po tom, ako s J. Novákom o čosi neskôr vystúpili z trolejbusu č. 71, ktorým sa pohodlne odviezli až k Jakabovmu palácu. Tam vyšliapali schody, prešli asi 500 metrov pešo a boli v cieli.     

Chlapci od "guľatej" však mali smolu. Ako prví totiž boli v cieli cyklisti z Cyklistickej únie mesta Košice. Karol Labaš, Marek Orosz a Peter Hoľan zvládli trasu za 9.06 min. Druhú priečku obsadil bežec Michal Tkáč, generálny riaditeľ DPMK, časom 13.32 min. Tretia (13.47 min.) bola eklektrička s viceprimátorom Marekom Vargovčákom (SDKÚ) a mestským poslancom Jozefom Filipkom (SMK). Dopravný riaditeľ DPMK Michal Dekánek ako korčuliar dosiahol čas 13.56 min. Piaty bol trolejbus s viceprimátorom Mikulášom Čečkom (KDH), J. Novákom a P. Bašistom. Ich čas: 19.35 min. Najhoršie dopadol automobil. K altánku dorazil za 20.12 min.

Program na dnes

"Deň bez áut" obstará dnes záver týždňa mobility. Od 10.00 do 18.00 hod. bude uzavretá Kuzmányho ulica v úseku od Poštovej po Hviezdoslavovu kvôli podujatiu Cyklistickej únie mesta Košice "Bezmotorová ulica". Bude tam zábavný program pre širokú verejnosť. Každý (nemusí byť majiteľ auta) kto sa preukáže platným osvedčením o evidencii motorového vozidla, bude mať cestovanie v MHD zdarma. Takisto bezplatné jazdy ekologickým vozidlkom po Hlavnej ulici pre každého, kto ukáže lístok MHD z DPMK. Musí byť ale označený jedným z dátumov od 16. do 22. 9. 2009. O 13.00 hod. v električke Cassovia na Bardejovskej 6 vyhodnotí Michal Tkáč, generálny riaditeľ DPMK fotografickú súťaž "Košická MHD pre všetkých". Od 14.00 do 20.00 hod. bude po trase linky č 2. premávať zdarma historická električka Cassovia. O 17.00 hod. pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici oficiálne skončí ETM 2009 propagačnou cyklojazdou.

utorok 22. 9. 2009 0:01 | Miroslav Sambor
© 2009 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

Štart. Cyklisti nechali všetkých ďaleko za sebou.

Štart. Cyklisti nechali všetkých ďaleko za sebou.

Foto: Judita Čermáková

najčítanejšie
  • 24h
  • 3dni
  • 7dní
ANKETA
@denniksme: Štúdium malo svoje čaro. Boli to nádherné časy. Pán Richter, ľutujem Vás, že ste ich nezažili (Michal Bróska) Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2012 Petit Press, a.s.