Trináste kolo Corgoň ligy prinieslo Košiciam víťazstvo

J. Novák upravil na konečných 3:1. (Autor: Veronika Janušková)
SITA|5. okt 2013 o 16:30

Na domácom trávniku zdolali košickí futbalisti súpera z Banskej Bystrice 3:1.

Na domácej pôde zdolali košickí futbalisti súpera z Banskej Bystrice 3:1.

KOŠICE. V Čermeli sa začalo dosť opatrne, až Jurčova slabá strela v 13. min zamestnala po prvýkrát brankára Tofiloského.

O tri minúty neskôr však už hostia udreli gólovo. Po rohu zahranom nakrátko si na center ideálne nabehol Vajda a hlavou bez problémov k žrdi otvoril skóre stretnutia.

Domáci mohli odpovedať už v 19. min takisto po rohu, no Kavka mieril iba do ľavej žrde Borošovej bránky.

Domáci boli od tohto momentu jednoznačne lepším mužstvom a neustále zamestnávali hosťujúceho brankára. Ten v 22. min Dudovu strelu iba vyboxoval pred seba.

Na opačnej strane Faškov pokus mieril tesne vedľa. V 25. min po závare a následnej strele Bukatu vykopával loptu z bránkovej čiary Nosko. V 39. min Novákovu bombu Boroš znova vyboxoval pred seba, ale nikto z Košičanov odrazenú loptu nezakončil.

Dve minúty pred prestávkou Ostojičovu delovku Nosko hlavou jemne tečoval nad brvno prekonaného Boroša. Po následnom rohu Haskič trafil tentoraz pravú žrď bránky "vojakov".

Vyrovnával Pačinda, Novák nesklamal

Tesne pred odchodom do šatní videl červenú kartu Slančík za urážku rozhodcu a početnú presilu Košičania po prestávke dokonale využili na víťazný obrat. V 48. min Bukatovu strelu ešte Boroš pri žrdi chytil, no v 52. min po rýchlej kontre Novák uvoľnil Pačindu a ten nedal brankárovi súpera šancu - 1:1.

Už o minútu neskôr sa vo vyloženej šanci ocitol Haskič, ale zblízka netrafil Pačindov center. V 56. min opäť Haskič posunulo loptu Dudovi a ten nadvakrát prekonal gólmana hostí.

Čoraz častejšie o sebe dával vedieť aj navrátilec Ján Novák. V 64. min ešte Boroš jeho pokus vyrazil, no o päť minút neskôr po Haskičovom uvoľnení už topkanonier mieril presne - 3:1. Po tomto momente Košičania ubrali nohu z plynu a zápas bez väčších problémov dotiahli do víťazného konca.

Hlasy trénerov

Radoslav Látal (tréner Košíc): "Dobre sme sa pripravili na tento duel. Prvý polčas však nebol z našej strany dobrý. Strácali sme veľa lôpt a opäť raz sme inkasovali po štandardnej situácií. Po vylúčení hosťujúceho hráča sme preskupili sily a podaril sa nám obrat. Za stavu 2:1 som už veril, že zápas zvládneme."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Prvý polčas sme dobre zvládli, daril sa nám prechod do útoku a neraz sme sa dostali do nádejného prečíslenia. Stretnutie sa zlomilo po vylúčení Slančíka. Domáci túto výhodu pretavili do víťazného obratu."

MFK Košice - FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 52. Pačinda, 56. Duda, 69. J. Novák - 16. P. Vajda, ŽK: 30. Sekulič, 33. Bašista - 29. Savič, 38. Chrien, ČK: 45. Slančík (Banská Bystrica) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Trutz - Slyško, Tomčík, 1930 divákov

Košice: Tofiloski - Ostojič (89. L. Urban), P. Kavka, Bašista, Sekulič - Bukata, Hovančík - Pačinda (80. Gál), Duda, J. Novák (85. L. Djordjevič) - Haskič

Banská Bystrica: Boroš - P. Vajda, Nosko, Savič - Považanec (67. Brašeň) - Turňa, Chrien, Faško (50. Podstavek), Peňaška - Slančík, Pavol Jurčo (57. M. Marcin)

sita

Domov»Sportnet na východe»Trináste kolo Corgoň ligy prinieslo Košiciam víťazstvo