Basketbalistky Good Angels získali jedenásty titul za sebou

(Autor: SITA)
Sportnet|27. apr 2014 o 19:01

Košičanky si vo finále poradili s tradičným rivalom z Ružomberka 3:1 na zápasy.

KOŠICE. Košice vládnu v slovenskom ženskom basketbale nepretržite od roku 2004. Euroligové družstvo Good Angels, v minulosti známe aj pod rôznymi inými názvami, získalo už jedenásty extraligový titul po sebe, keď si vo finále republikového play-off 2013/2014 poradilo s tradičným rivalom z Ružomberka 3:1 na zápasy.

Rozhodujúci úspech 73:61 získali zverenky trénerskej dvojice Maroš Kováčik, Peter Jankovič v nedeľu na Liptove.

V priebehu stretnutia si hostky utvorili až 20-bodový náskok (57:37), prevahu mali v úspešnosti streľby a najmä v doskokoch.

Ružomberčanky síce ešte znížili v záverečnej dvojminútovke na 57:63, Žirkovej následná trojka však nepripustila drámu.

Po prvom polčase bolo rozhodnuté

V 7. minúte viedli Liptáčky o 5 bodov v pomere 13:8, napokon ale úvodnú desaťminútovku prehrali 15:17. V 14. minúte ešte dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu, ale potom zabrali "anjelky" a sériou úspešných košov viedli 30:23.

Po prvom polčase strácali domáce hráčky na obhajcu triumfu osem bodov (27:35) a hoci vstúpili do ďalších dejstiev s cieľom dohnať manko na súpera, sen o titule sa im začal vzďaľovať.

V 23. minúte vzplanula iskra nádeje, keď Ružomberok dotiahol na rozdiel piatich bodov, ale to bolo z jeho strany všetko. Košičanky zaznamenali desať bodov v rade a v 26. minúte sa rozdiel skóre natiahol na 15 bodov.

O všetkom bolo prakticky rozhodnuté už po tretej štvrtine, po ktorej viedli hosťujúce hráčky už o dvadsať bodov. "Ruža" síce bojovala až do konca, snaha na skresanie košického náskoku nestačila.

Košičanky vybojovali jedenásty extraligový titul. Foto: SITA

Hlasy trénerov

Juraj Suja (tréner Ružomberka): "V tvrdom zápase si súper postupne vybudoval vcelku pohodový náskok, ktorý si potom udržiaval až do konca. Duel sme si prehrali na obrannom doskoku. Dievčatá si však za príkladnú bojovnosť počas celej finálovej série zaslúžia pochvalu."

Maroš Kováčik (tréner Košíc): "Veľmi dôkladne sme sa pripravovali, aby sme zvládli začiatok zápasu a nenechali domáce ujať sa nejakého vážnejšieho vedenia. To sa nám aj podarilo, náš osembodový náskok po prvom polčase bol sľubný. Ružomberčanky bojovali až do konca, napokon však rozhodli väčšie skúsenosti na našej strane."

MBK Ružomberok Good Angels Košice 61:73 (15:17, 12:18, 10:22, 24:16)

konečný výsledok série 1:3, Košice získali titul

zostava Good Angels vo štvrtom finále: Martina Kiššová (roč. nar. 1993/výška 185 cm), Zuzana Žirková (1980/175), Barbora Bálintová (1994/175), Žofia Hruščáková (1995/190), Lynetta Kizerová (1990/193 - USA), Tijana Krivačevičová (1990/192 - Maď.), Miljana Bojovičová (1987/181 - Srb.), Gabriela Nagyová (1992/174), Magdalena Zietarová (1992/180 - Poľ.)

tréner: Maroš Kováčik (nar. 4. 6. 1978), asistent trénera: Peter Jankovič (14. 4. 1980)