Košická séria sa skončila prehrou v Moravciach

Peter Bašista (v žltom) musel ísť z ihriska už v 6. minúte zápasu.
Peter Bašista (v žltom) musel ísť z ihriska už v 6. minúte zápasu. (Autor: ilustračné - SITA/Jozef Jarošík)
Sportnet|18. okt 2014 o 19:45

V 14. kole futbalovej Fortuna ligy prehral MFK Košice v Zlatých Moravciach 0:3.

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti Košíc prišli v sobotu podvečer o doterajšiu sedemzápasovú šnúru bez prehry.

Východniari podľahli v 14. kole Fortuna ligy v Zlatých Moravciach domácemu FC ViOn hladko 0:3.

Oslabení už od 6. minúty

Do stretnutia vstúpili domáci ofenzívne naladení. Už v 3. minúte Orávikov center z pravej strany našiel na hranici malého vápna Nikoliča, ktorého vydarená hlavička len tesne minula cieľ.

V 6. minúte sa porúčal z hracej plochy Bašista, ktorý stiahol v gólovej šanci Orávika. V 11. minúte Charizopulos pätičkou elegantne posunul na Saba, ten však v dobrej streleckej príležitosti mieril iba do náručia brankára hostí. Po štvrťhodine hry skúšal šťastie Pilát, ale z hranice šestnástky mieril tesne vedľa.

Domáci neprestajne búšili do plných, východniari však statočne odolávali. Postupne sa v dobrých príležitostiach ocitli Nikolič, Mikinič i Chren, ale skóre sa nemenilo. V závere 1. polčasu Sabo nabil Orávikovi, avšak ani ten nenamieril medzi žrde.

Tri údery po zmene strán

Úvod 2. polčasu vyšiel domácim dokonale. Prebiehala 52. minúta, Pilát exportnou uličkou vysunul striedajúceho Pavelku a ten s prehľadom popri vybiehajúcom Stijakovičovi poslal domácich do vedenia.

Už o 5 minút sa skóre menilo znovu. Charizopulos si parádne obhodil Ostojiča a nechytateľnou strelou pod brvno zvýšil na 2:0.

Skóre sa mohlo opäť meniť v 71. minúte, keď si na Orávikov roh vyskočil Pavelka. Jeho výbornú hlavičku však brankár hostí zázračne vytlačil na roh.

V závere sa hostia snažili o skorigovanie výsledku, ale opak bol pravdou. V 86. minúte parádne trafil z priameho kopu po druhý raz v stretnutí Charizopulos na 3:0.

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Cieľ sme splnili, dnes bolo pre nás hlavné víťazstvo. Chceli sme nadviazať na dobrý pohárový výsledok v Michalovciach. Po zmene strán sme urobili zmenu, striedajúci Pavelka prišiel a dal gól. Pre nás je to veľké víťazstvo, pretože Košičania mali dlhú šnúru bez prehry."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Všetko ovplyvnila šiesta minúta, keď sme išli do desiatich. Prvý polčas sme ešte ako-tak uhrali, ale po zmene strán po inkasovaní prvého gólu bolo v podstate po zápase. Túto prehru musíme rýchlo hodiť za hlavu a poctivo sa pripraviť na ďalšie stretnutia. Neostáva mi nič iné, iba pogratulovať domácim k víťazstvu."

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 3:0 (0:0)

Góly: 56. a 86. Charizopulos, 52. Pavelka,

ŽK: 83. Peter Ďurica - 83. Sekulič, 85. Kavka, ČK: 6. Bašista (Košice), rozhodovali: Horváth - R. Sluk, Petríček, 958 divákov

Zl. Moravce: P. Kováč - Pilát, Pintér, Miloš Nikolič, Chren - P. Sabo (46. Pavelka) - Orávik (78. Mujkoš), D. Djuričič, Mikinič (70. R. Valenta), Charizopulos - Peter Ďurica.

Košice: Stijakovič - Ostojič (87. Dimun), Kavka, Bašista, Sekulič - Korijkov, T. Huk - Viazanko (66. O. Diaby), Bukata, Haskič (76. Šinglár) - Škutka.