Hokejisti HC Košice zdolali Martin o dva góly

Na snímke vľavo hráč Košíc Matej Češík a brankár Martina Daniel Gibl.
Na snímke vľavo hráč Košíc Matej Češík a brankár Martina Daniel Gibl. (Autor: TASR/František Ivan)
TASR|28. dec 2015 o 19:45

V 60. minúte skúsili hostia hru šiestich proti piatim, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

KOŠICE. Úvod zápasu bol z oboch strán opatrný. V 5. minúte hrali domáci hráči presilovku, v ktorej najskôr Bicek v sľubnej príležitosti nezakončil ideálne, no krátko nato sa už diváci v Steel aréne radovali.

Hrnka strelou z ľavej strany prekvapil brankára Gibla, pre ktorého to bol debut v Tipsport lige a Košičania viedli. Hostia sa k slovu dostávali najmä v presilovkách, no Dlouhý ani Tibor Varga Melicherčíka neprekonali.

Východniarom vyšiel vstup do druhej časti, keď v 24. minúte zvýšili náskok. V ďalšej z presiloviek tečoval tvrdú strelu Šedivého Češík a bolo 2:0. Martinčania boli v druhej tretine aktívni, znížiť stav sa snažil v 25. Pacalaj, no Melicherčíka neprekvapil.

Hra bez brankára nevyšla

Úspešný nebol ani v 35. minúte Poliaček, ktorý nepotrestal chybu domácich, no v závere druhej časti hostia predsa len znížili. Aj tretí gól zápasu padol v presilovke, tentoraz martinskej. Strelu obrancu Tabačeka usmenil do košickej bránky Galamboš a upravil na 2:1.

Martinské myšlienky na vyrovnanie schladil v 44. minúte Cebák, ktorého v útočnom pásme ideálne našiel Bartánus - 3:1. Krátko nato mohol znížiť Surovka, sám pred Melicherčíkom však neuspel.

Košičanom sa darilo v presilovkách, čo v 47. minúte potvrdil Bartoš, ktorý po prihrávke Jenčíka pohodlne pridal štvrtý gól svojho tímu. Hráči Martina znížili o tri minúty nato, keď presilovú hru využil už po siedmich sekundách Skladaný - 4:2.

Na hre hostí bola vidieť snaha o vyrovnanie, ale do výhodných streleckých pozícií sa dostávali len zriedkavo. V 60. minúte skúsili hostia hru šiestich proti piatim, ale na skóre sa už nič nezmenilo.

Povedali po zápase

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Bolo to rýchle a bojovné stretnutie. Bolo tam veľa streleckých príležitostí. Neboli sme spokojní s obrannou činnosťou útočníkov, čo sa prejavilo počas oslabení, v ktorých sme inkasovali dva góly. Vyšli nám presilovky, z ktorých sme trikrát skórovali a vďaka tejto hernej činnosti sme si zabezpečili tri body."

Ivan Dornič, tréner MHC Martin: "Videli sme veľmi dramatický a rušný zápas. Som rád, že sme sa oň pričinili aj my. Rozhodli presilové hry. Súper ich premenil viac ako my. Gratulujem mu k víťazstvu."

HC Košice - MHC Martin 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 6. Hrnka (Bicek, Suja), 24. Češík (Šedivý, Jenčík), 44. Cebák (Bartánus, Bicek), 47. Bartoš (Jenčík, Mikuš) - 40. Galamboš (Tabaček, Surovka), 50. Skladaný (Jurášek, Pokrivčák).

Rozhodovali: Lokšík - Bogdaň, Korba, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0,