Good Angels vzdorovali Fenerbahce, ale napokon prehrali

(Autor: TASR/Milan Kapusta)
Sportnet|6. jan 2016 o 19:39

Košičanky v deviatom zápase Európskej ligy 2015/2016 utŕžili šiestu prehru.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v prvom novoročnom súboji Euroligy žien na domácej palubovke s favorizovaným tureckým tímom Fenerbahce Istanbul 58:67 (31:34).

Zverenky Maroša Kováčika vzdorovali lídrovi A-skupiny veľmi dlho, ale napokon sa prejavila širšia lavička a celkovo vyššia kvalita milionárskeho tímu z Istanbulu.

Košičanky v deviatom zápase EL 2015/2016 utŕžili šiestu prehru, Istanbulčanky zvíťazili ôsmykrát a sbilanciou 8:1 zotrvajú na čele A-skupiny.

Najbližšie sa hráčky Good Angels predstavia 13. januára na palubovke druhého istanbulského velikána Galatasaray.

Priebeh stretnutia

Favorit zápasu sa rýchlo dostal do vedenia 4:0, ale Johnsonová s Oblakovou vyrovnali na 4:4. Hostky reagovali šnúrou ôsmich bodov, po ktorej bol stav 4:12 a domáci tréner Kováčik siahol po oddychovom čase. Ten Košičankám pomohol.

Johnsonová dvomi trojkami znížila náskok Fenerbahce a v 8. minúte bolo po pokuse Langhorneovej vyrovnané 16:16. Bálintová následne premenila štyri trestné hody v rade a Good Angels viedli o štyri body - 20:16. Prvá štvrtina sa napokon skončila nerozhodne 20:20.

Vstup do druhej štvrtiny vyšiel lepšie domácim hráčkam. Povzbudzované zaplnenou Angels arénou získali päťbodový náskok, keď sa ujal pokus Žirkovej i trojka Stehlíkovej. Hostky v nasledujúcich minútach zvýšili dôraz v defenzíve a po viacerých úspešných únikoch získali späť svoj náskok.

V 16. minúte Kobrynová upravila na 27:28. Langhorneovej presné strely síce znamenali náskok Košičaniek 31:30, no záver prvého polčasu patril tureckému družstvu. Lavenderová v 20. minúte upravila na prvopolčasových 31:34.

Favorizované hráčky tureckého tímu sa krátko po zmene strán dostali do sedembodového náskoku - 31:38.

Domácim hráčkam sa v nasledujúcich momentoch nedarilo v streľbe, naopak Quigleyová v 25. minúte trojkou upravila na 33:43. Hostky z desaťbodového náskoku ťažili do konca tretej štvrtiny.

Košičanky viackrát znížili stratu, no hostky vždy dokázali bodovo reagovať. Bálintová síce odvážnym únikom upravila na 41:43, no líder A-skupiny reagoval dvomi trojkami v krátkom slede. Pred štvrtou štvrtinou bola strata košického tímu štvorbodová - 45:49.

Domáce hráčky v snahe o úspešný výsledok pokračovali aj v štvrtej štvrtine. V 33. minúte Stehlíková trojkou znížila na 50:53 a po Langhorneovej trestnom hode bol náskok Fenerbahce iba dvojbodový - 51:53.

Nasledujúce minúty však patrili hostkám. Turecký tím sa zásluhou Kobrynovej a Quigleyovej dostal do náskoku, ktorý už Košičanky nedokázali stiahnuť.

Povedali po zápase

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): "Možno to vyznie neskromne, ale dnes sme mali na to, aby sme zdolali silné Fenerbahce. Bol to vyrovnaný zápas, ale v dôležitých momentoch boli naše súperky stále o čosi vpredu. Prejavila sa vysoká kvalita ich najlepších hráčok. Keď sme v prvom polčase ubránili Quigleyovú, bodovo nám ušla Lavenderová a v druhom polčase sa zase chytila Quigleyová a strelila nám dôležité body. Samozrejme, prehra mrzí, ale na tomto výkone treba stavať do ďalších náročných zápasov."

Barbora Bálintová (rozohrávačka Good Angels Košice): "Začali sme trochu vlažnejšie, ale potom sme sa chytili v obrane aj útoku a boli sme Fenerbahce vyrovnaným súperom. Na začiatku druhého polčasu nám súperky trochu ušli, ale ešte sme sa snažili dotiahnuť. V závere sme nepremenili niektoré ľahké situácie a to rozhodlo."

Žofia Hruščáková, Good Angels: "Vlažne sme nastúpili najmä do tretej štvrtiny, no aj tak sme sa ešte dokázali dotiahnuť. Myslím si, že sme sa zdolali najmä my samy a nie súper. Snažili sme sa s nimi hrať vyrovnanú partiu, dlho sme sa držali, no škoda našich chýb."

Výsledok - A-skupina EL žien - streda:

Good Angels Košice (SR) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 58:67 (20:20, 11:14, 14:15, 13:18)

Zostava a body Košíc: Langhornová 17, Johnsonová 10, Oblaková 9, Žirková 2, Jurčenková 0 (Hruščáková 8, Bálintová 6, Stehlíková 6)

Najviac bodov Fenerbahce: Quigleyová 20 (4 trojky), Lavenderová 16, Kobrynová 10

TH: 9/7 - 5/4, fauly: 19 - 16, trojky: 5 - 5 rozhodovali: Maciulaitis (Litva), Nedovič (Slovin.), Kardum (Chor.), 2500 divákov

Foto k článku: SITA/Ivan Fleischer, TASR/Milan Kapusta

Domov»Sportnet na východe»Good Angels vzdorovali Fenerbahce, ale napokon prehrali