Na ťahanovskej Sahare bol najrýchlejší Sokol

Sportnet|15. apr 2016 o 00:00

Na štart sa postavilo 85 pretekárov, chýbali slovenskí reprezentanti z Košíc a Kysaku.

Orientačný klub Union Košice v spolupráci a KOB ATU Košice usporiadali 2. kolo pretekov oblastného rebríčka Východ v orientačnom behu s názvom Grand Slam 2016.

KOŠICE. Na štart sa postavilo celkove 85 pretekárov, pričom chýbali slovenskí reprezentanti z Košíc a Kysaku.

Kontrolné stanovištia boli situované pri košickom sídlisku Ťahanovce v oblasti nazývanej „Sahara“.

Na najdlhšej 4,5 km dlhej trati mužov s 23 kontrolami zvíťazil Tomáš Sokol (KOB Kysak) za 42:13 min. Druhý dobehol Michal Antol (SZŠ Kukučínova Košice) a tretí Matej Leitner (ATU Košice). V kategórii žien na 3,4 km trati s 20 KS vyhrala Natália Tyszová za 31:48 min. pred Hanou Jergušovou (obe ATU Košice).

V mládežníckych a veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli a najviac bodov do súťaže oblastného rebríčka získali: W-10: Monika Jenčušová (Košice), M-10 Vladislav Tsepurdey (Mukačevo-Ukr.), 2. Maroš Dudra (KOB Kysak), W-12: Kateryna Tsepurdey (Mukačevo-Ukr.), 2. Sofia Sekaninová (Metropol Košice), M-12: Gabriel Legáth, W-18: Daniela Bajusová (obaja KOB Kysak), M35-: Juraj Mihalič (ATU Košice), W35-: Bibiana Perátová (KOB Kysak), M45-: Vladimír Tysz (ATU Košice), W45-: Elena Belicová (ATU Košice), M55-: Anton Onder (Metropol Košice), M65-: Jaroslav Mráz (KOB Kysak).

V kondičnej kategórii „K“ bez rozdielu veku na 2,6 km trati zvíťazil Filip Hendrichovský (Metropol Košice) pred Ľudovítom Pavelom (Kysak) a tretí skončil Štefan Ivanko (Vranov n/T). Zo šestnástich štartujúcich v otvorenej náborovej kategórii bol najrýchlejší Juraj Pavlov zo Sečoviec.