„Spis bude odovzdaný do trestného konania ako podozrenie z trestného činu neoprávneného zásahu do práva k domu“
Namiesto toho aby ich odtiaľ vyhnali (porušovanie vlastníckeho práva v zmysle OZ), radšej sa hrajú na Kriminálku Las Vegas alebo čo a nezáleží im na tom, že ten paragraf z TZ sa vzťahuje iba na dom, byt alebo nebytový priestor, nie na pozemok. Nafleku by som ich prepustil a ako majiteľ pozemku by som aj od nich vymáhal škodu.
Ale dočítame aj iné pikošky pre fajnšmekrov: - životné prostredie - okrem wigvamov z preglejok sme tam našli poriadok. Na môj dušu, ani potkan, ani besný čokel nás nekusol, ani sme nešlapli do hov.... - sociálka: sme tam zaevidované, vedia o nás, tvrdia svorne Araňa s Eržou. To je predsa najdôležitejšie, veď kde by im ináč doručili lóve? - starý Dežo: boli sme v Belgicku, nebolo tam dobre. No bodaj by bolo, keď im nenaleteli na bájku o hroznej diskriminácii. A keď ich chceli tiež "diskriminalizovať" ponukou roboty. Fuj lopata. A tu hľa nový raj, zurkotajúci potôčik, tie orechy a jablone fasa horia, ale až po ich obratí a nadopovaní sa vitamínmi. Aj decká to majú na pľac kde žobrú a sem tam niečo potiahnu, na skok. Proste idylka. Pre naše úrady a ich osadenstvo žijúce z našich daní, je to pohoda, klídek, tabáček Zostáva už iba odsúdiť majiteľa za bezbrehý rasizmus a diskrimináciu nevinných "tiežobčanov". Vtedy to už bude úplne dokonalé. Rozvinutý komunizmus v praxi. A predsa malá kopa veľkú pýta, dobrý príklad priťahuje. Za chvíľu tam budou milióny. Alebo ani nie, len liaheň nových Breivikov, strelcov z Devínskej...a Kotlebových sympatizantov?
sa deje s požehnaním magistrátu.Načo sa špiniť a vôbec zaoberať touto problematikou,seďme si tíško v kanceláriach magistrátu.Keď sa začne zvolebnievať,tak táto téma sa bude preberať a začne sa pompézne sľubovať a "riešiť". A župan.....?? Ten serie na všetko,tomu nevadí nič,ani obrovské diery na vozovke námestia pod oknom jeho pracovne,tak načo by sa zaoberal nelegálnou osadou oproti Optime! Škoda ďalšieho komentára......Košičania sú v obraze.
Nepomohlo by zalozit nejake obcianske zdruzenie poskodenych vlastnikov, najat si slusnych pravnikov a zalovat Slovensko na Europskom sude? Za poskodzovanie prav svojich obcanov? Nedoknutelnost sukromneho vlastnictva a tak pod...Aspon by ludia dostali nahradu po vyhranom sudnom spore a stat by sa mozno konecne zobudil a zacal to riesit. Mozno tato cesta by bola schodna ?!?
Dobrý deň, každá diskusia by mala vec a problém pohnúť trošku dopredu. Podľa môjho názoru tu nie je treba ani žiadnych Kotlebovcov, ktorí sú tu neustále kladne opisovaní (aj keď ten mladý muž ma tentoraz celkom príjemne prekvapil. Postupoval v zmysle zákonov tohto štátu a stal sa majiteľom pozemkov pod Krásnou Hôrkou). Príjemne ma prekvapilo, že šiel na vec získania listu vlastníctva k pozemkom rozumom a nie anarchiou ako to bolo doposiaľ. Teraz sa vrátim k nášmu problému neoprávneného obývania pozemkov rómskymi spoluobčanmi tu v Košiciach a okolí. Majiteľ by sa mal o svoj pozemok neustále starať aspoň pravidelnou kosbou a pravidelne si pozemok kontrolovať. Trošku by so poopravil diskutujúceho smerom k vyjadreniach o nejakých "priblblých úradnikoch". Súhlasím s tým , aby sa veci pripravili aj po právnej stránke tak, aby Mesto Košice nemuselo v budúcnosti zažívať jednú súdnu dohru za druhou. Nech to radšej trvá dlhšie, ale nech sa pustíme do právne čistej veci a riešenia s kvalifikovaným navrhnutým postupom práve cestou skúsených úradníkov. Osobne som presvedčený, že projekt vypratávania nelegálne obsadených lokalít rómskymi spoluobčanmi sa spustí čo najskôr a určite sa k nemu vyjadríme aj my poslanci mestského zastupiteľstva. Mne podobne ako všetkým slušným občanom tohto mesta veľmi vadí stav, že nezákonné osídľovanie pokračuje a vznikajú nové osady. Osobne sa o tento problém zaujímam a budem zaujímať. Predpokladám, že do júnového zastupiteľstva k tejto problematike budú známe určité nóty ako ďalej. Viceprimátor Ing.Jakubov má bohaté skúsenosti s projektamí a výstavbou a vedie kolektív skúsených odborníkov. Zároveň je predsedom komisie Dopravy a výstavby. Riešenie situácie sa určite v najbližšom čase nájde.
Cely birokraticky aparat zlyhava na plnej ciare. Prilis vela uradnikov len skodi tak ako aj mestu tak aj celemu statu. A tento vas prispevok , nehnevajte sa ale ako poslanec by ste mali ludom jasne povedet AKO? KEDY? ZA KOLKO? Napisali ste tu 15-20 ? riadkov o tom ze sa o tento problem zaujimate. Navazate sa tu do majitela pozemku ze sa mal o tento pozemok starat. Poslime na neho mestku policiu nech mu daju pokutu za neviem co a prizivnikov a narusitelov zakona podporme vystavbou novych bytov v nejakej pokojnej stvrti mesta.
ako dlho by trvalo parkovacej policii teda pardon mestskej policii mesta kosice v spolupraci so statnou policou vypratat dany pozemok od nelegalne postavenej chatrce ak by ju postalil obycajny biely obcan sr a nie zakonom chraneny cierny zivocich ???
a nesnazte sa ma rozosmiat ze isiel by navrh na sud o vypratanie a podobne kecy ...
ked nechcete aby sa tu spominal kotleba tak vy a dalsi poslanci nielen na miestnej urovni robte nieco pre ludi co den co den robia na vase platy. ked nebude nas tak z chranenych zivocichov nevyzijete ...
Dobrý večer, už v nižžšie uvedenej diskusii som zanechal odkaz občanovi, že očakávam jeho žiadosť smerovanú mojej osobe poslanca mestského zastupiteľstva v Košiciach. Tak verím, že sa tejto žiadosti aj dočkám a budem v zmysle platnej legislatívy SR aj konať. Čo sa týka bytov na Luníku IX. niečo o nich viem. Pôsobím tam každodenne a to práve na Hrebendovej ulici. O nejakom búraní obytných domov teraz hovoriť a písať nebudem, lebo vyhodnocujú sa dokumenty a znalecké statické posudky. Sú tam aj voľné nízko štandardné byty - tkzv. holobyty do ktorých by Vaša noha nevstúpila. Nechcem tu písať v akom stave sú a v akom stave ich naši spoluobčania Mestu Košice zanechali. V súčasnosti sa spoluobčanom rozdávajú výzvy na dobrovoľné opustenie bytov a to z dôvodu obrovských nedoplatkov a obývania bytov bez právneho titulu - platnej nájomnej zmluvy. "Sekera" na niektorých bytoch je aj 15 000,- eur. Páru rodín tieto byty aj uvoľnili. Zajtra chcú byty odovzdať ďalšie rodiny. Ponechajme to na bytovú komisiu, Magistrát a Bytový podnik. Riešenie sa určite nájde. Samozrejme, že Mesto Košice pristúpi aj k súdnemu vyprataniu bytov, kde po právoplatnosti rozsudku nastupuje výkon rozhodnutia exekúciou a vo väčšine bez náhrady bývania. Kde naši spoluobčania pôjdu? Veľká časť trvalý pobyt v MČ Luník IX. nemá. Pôjdu tam, odkiaľ prišli a kde majú trvalý pobyt. Nič iné im neostane.
Je chvályhodné, že snáď ako jediný zástupca mestského sovietu sa zaujímate o názory obyvateľov a vyjadrujete sa k nim. I keď mi Vaše názory pripadajú často trochu alibistické a také úradnícke, vďaka aj za ne.
Trošku si rypnem: Ktorému páru rodín tieto byty aj uvolnili?
Dobré ráno, zatiaľ je to vo fáze odovzdávania bytov. Boli rozdané výzvy. Čo s uvoľnenými bytmi sa rozhodne priamo na bytovom referáte Magistrátu v súčinnosti s bytovým podnikom. Vždy odpovedám aj na kritický názor smerovaný na moju osobu. Alibizmus ani nie. Skôr mať vo veciach jasno, nevyzerať, že sa nezmestím do vlastnej kože a mať doklad, že je tu podnet verejnosti, ktorý riešiť musím a mať aj už mnohokrát spomenutú priamu zodpovednosť za svoju verejnú činnosť. V neposlednom rade aj povinnosť odpovedať obačnovi na základe takejto korešpondencie. Verete, že mohol by som "zaliesť", nediskutovať a mám svätý pokoj. Ale moju osobu aj takéto názory posúvajú dopredu.Rád diskutujem a samozrejme aj na základe týchto diskusií pozisťujem všetko, čo sa zistiť k tejto problematike dá.
Dobrý deň,pán poslanec! Ak sa smiem spýtať,mňa by zaujímalo,prečo bežný človek si musí bývanie kúpiť,alebo sa zadlžiť úverom,ak nemá vlastnú hotovosť a prečo rómova dostávajú byty zadarmo??? Potom neni divu,že sa množia jak myši,keď im štát dáva všetko zadarmo!!! Ja mám už 34 rokov,chodím od vychodenia školy až do dnes do roboty,zarobím s prepáčením hovno,lebo z 300 eur sa ťažko žije a som slobodný a ani deti nemám,lebo si nemôžem dovoliť založiť si rodinu,keď že živorím a ani vlastný byt nikdy mať nebudem,lebo ja na byt do smrti nenašetrím a banka mi tiež úver nedá!!! A tak bývam na ubytovni,už od roku 2002. Ja mám 9 žiadsti o pridelenie bytu,najstaršia z roku 1996 a najnovšia z roku 2004,no do dnes som byt nedostal!!! Preto som sa rozhodol,že do smrti zostanem slobodný a bezdetný. A potom že klesá pôrodnosť??? Veď predsa nebudem robiť deti,keď nemám kde bývať a ešte aj slabý mesačný príjem! Poviem Vám,že keby štát vytvoril ľudom podmienky pre život,pôrodnosť by u nás neklesala. No,len rómom sa dávajú zadarmo byty,peniaze a kto vie čo ešte a tak sa množia a osád pribúda,keď že majú po 20 - 30 detí!!! No,čoskoro budeme menšina a už nebudeme Slovenská republika,ale Rómska republika!!! Treba s tým niečo robiť,lebo to nebude dobre. A ešte sa spýtam. Prečo štát dáva byty iba rómom a zadarmo a ja musím bývať na ubytovni,alebo u rodičov??? A nie som jediný. Je kopa mladých,čo bývajú u rodičov,lebo nemajú na kúpu bytu. Treba to riešiť,nie každý je milionár. A prečo bežný človek nedostane príspevok od štátu,že mu dieťa chodí do školy a rómovia dostanú??? Prečo??? A že kto je tu diskriminovaný? Ďakujem za odpísanie! Prajem pekný dník! S pozdravom
typicka;o)))on ocakava ziadost od obcana , ale aby sa po zisteni takychto skutocnosti poslanec sam inicioval v tejto veci, to nie .Ved to by bolo pre neho len plus do dalsich volieb .Alebo jeho volicmi boli prave nasi paraziticki zdivoceli spoluobcania??????
Dobrý deň, nenapísal som, že o problém sa zaujímať nebudem a nezistím skutočnosti, ktoré vec pohnú dopredu a k samotnému riešeniu? To nikde v mojom vyjadrení nečítate. Prečo som požiadal o písomnú žiadosť som jasne vysvetlil v svojom vyjadrení. Mám k dispozícii odbornú komisiu a taktiež odborné útvary Magistrátu Mesta Košice.Napr.O tejto "skládke odpadu" pri Optime som sa teraz dozvedel tu z denníka Korzár. Podobný problém riešime pri Metre v sade mládeže na sídlisku Ťahanovce.Tých rozrastajúcich sa osád je viac a na viacerých miestach. Preto bude potrebné prijať opatrenia, ktoré vyriešia problém systémovo a právne čisto.Tak , ako som uviedol zistím presné informácie a budem Vás tu na diskusii informovať.
"ako dlho by trvalo parkovacej policii teda pardon mestskej policii mesta kosice v spolupraci so statnou policou vypratat dany pozemok od nelegalne postavenej chatrce ak by ju postavil obycajny biely obcan sr a nie zakonom chraneny cierny zivocich ???"
kedze clanok je o tom ze zakonom chraneny druh si postavil (aj ked postavil je velmi silne slovo) na cudzom pozemku chatrc a namiesto toho aby sa nezodkladne zburala a uvolnil sa tym dany pozemok pravoplatnemu majitelovi sa tu idu davat podnety na sud aby on rozhodol o vypratani kocovnikov z cudzieho pozemku ???
to akoze ked pridem ku vam na chatu alebo do bytu tiez budete davat podmety na sud aby ten rozhodol o mojom vypratani ???
ale ked uz je rec o L IX ... ked zakonom chraneny zivocich znicil byt v ktorom byval a clenovia jeho druhu velmi nezaostavali tak mi skuste normalne neuradnicky napisat na zaklade akeho prava ste ich prestahovali inde (ked sa potom musel na hrebendovej ci na ktorej to ulici burat blok co samozrejme zaplatili zase len pracujici obcania mesta). oni vlastne znicili cudzi majetok (lebo vazne pochybujem ze to boli ich byty) a vy ste im pridelili dalsie byty (az na tych par vynimike co tu akoze nebyvala podla prava).
Dobrý deň, k Vaším otázkam som sa už dnes vyjadril v iných diskusných odpovediach. Zatiaľ im nepridelil nikto byty. Ak byt odovzdávajú, tak je pravda, že je v žalostnom stave. Som tam a vidím to. Včera som jeden byt preberal. Ihneď sme tento byt zamrežovali. Vaše otázky sú položené správne, ale je tiež potrebné poznamenať, že sa jedná o problém, ktorý tu kvasil cca 30 rokov a riešený bol len sporadicky. Dnes zbierame tkzv. ovocie a hasíme , čo sa dá hasiť. Čítať tu o živočíchoch a pod. vyjadrenia mne neprináleží komentovať. Som verejne činnou osobou. Musím aj výber svojich slov vo vyjadreniach uplatňovať tak, aby to bolo prijateľné aj pre verejnosť.Ako som už uviedol, tak moje zistenia k predmetnému riešeniu problému som už uviedol v inej dnešnej diskusnej odpovedi.
Pekný deň
S pozdravom Ing. Miloš Ihnát poslanec MZ Mesta Košice
Mna by teda zaujimalo, v akom vybyvanom stave zanechali byt, ktory dostali ZADARMO, popiste stav bytu, nech vieme ake hyeny su to. Okrem toho pisete :Kde naši spoluobčania pôjdu? Veľká časť trvalý pobyt v MČ Luník IX. nemá. Pôjdu tam, odkiaľ prišli a kde majú trvalý pobyt. Nič iné im neostane. Ked prestane platit za byt biely, NIKOHO nezaujima kam pojde, preco nas ma zaujimat kam pojdu? Nech tiahnu do Anglicka alebo inde vyciciavat ich socialny system alebo nech kludne idu naspat do Indie, prispejem im na cestu.
Znížte stavy na Magistráte lebo aj tak je tam mnoho zbytočných byrokratov a dajte tam do tých kancelárii bývať tých našich spoluobčanov o ktorých sa zmieňujete!
No a aby mali z čoho žiť, tak si znížte svoje platy o 30 % /lebo ešte aj to, čo vám všetkým zostane je pre vás za vaše ničnerobenie príliš veľa/ a odvádzajte to na nich!!!
Zatial sa rozprava len o tom ako sa radnica chysta likvidovat nelegalne osady. Zaujimalo by ma ake opatrenia/riesenia ma radnica pripravene po zlikvidovani osady, aby osadnici nevytvorili o par 100-metrov alebo na druhom konci mesta dalsiu osadu. Tiez v clanku sa pise ze ti, ktori maju trvaly pobyt v KE dostanu ubytovanie na Luniku IX. A tu je dalsi problem. Tie bloky sa budu postupne burat, tento rok ma padnut dalsi na hrebendovej, tak ako tam maju dostat ubytovanie???? - ked bloky na luniku skor ci neskor budu zburane vsetky??? A to nehovorim ze co s "obyvatelmi" daneho lunika.
ja Vás nekonečne obdivujem. Sledujem Vaše príspevky už nejaký čas a zistil som, že Vy ste univerzálny odborník (až by som povedal polyhistor) na všetko a všade, či ide o problémy dopravy, výstavby, jadrovej energie, manželských vzťahov, školstva, umenia atď. Kedy to preboha všetko stíhate a ešte k tomu aj tá poslanecká práca! Ostatní poslanci sa pri Vás musia cítiť ako odvar. Len tak ďalej, ale chcelo by to aspoň nejaký jeden konkrétny vyriešený prípad, nielen obkecávať všetko a všade§
Endlösung...