Slovensko-česká posádka. V priebežnom hodnotení sa jej darí.
Slovensko-česká posádka. V priebežnom hodnotení sa jej darí. (Autor: Styller motorsport)
Sportnet|2. sep 2016 o 00:00

Už sa tešia na nasledujúcu Barum rally

KOŠICE. Posádka košického tímu Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Kostka skončila na pretekoch ADAC Rallye Deutschland na druhom mieste v hodnotení seriálu JWRC i WRC3 a 18. celkovo.

Obaja jazdci si vďaka tomu v šampionáte JWRC polepšili o jednu priečku, vo vyrovnanej klasifikácii sú na piatom mieste.

Koči s Kostkom vstúpili do nemeckej rely dvomi najrýchlejšími časmi z troch odjazdených skúšok a zaslúžene sa ujali vedenia.

„Od začiatku sa nám veľmi darilo. Boli sme spokojní s výsledkom i zajazdenými časmi. Akurát štvrtá rýchlostná skúška nám trocha nesadla. Stále sme ale boli v kontakte s vedúcim Tempestinim. Tretí Folb bol za nami o viac než minútu,“ vrátil sa k priebehu súťaže Martin Koči.

Sobotu ovplyvnilo počasie

Už pred pretekmi sa očakávalo, že sa o osude nemeckej rely rozhodne v priebehu najdlhšej druhej etapy, a to sa aj potvrdilo.

I napriek tomu, že po ťažkej havárii jazdca Citroënu Stéphana Lefebvra absolvovali najdlhší test Panzerplatte len raz, keďže úvodný prejazd bol zrušený.

Slovenská dvojica sa postupne priblížila Tempestinimu na 2,1 sekundy. Následne kvôli nie najvhodnejšej voľbe pneumatík stratila 13,6 s na prvé miesto a druhý deň posádka Styllexu motorsport zakončila v priebežnej klasifikácii na druhej pozícii, so stratou 17 sekúnd za vedúcimi Tempestinim s Bernacchinim.

„V sobotu sa počasie zhoršilo, bolo veľmi premenlivo, čím sa výrazne skomplikovala voľba optimálnych pneumatík. Na kratších rýchlostných skúškach bolo prevažne mokro. V ťažkých podmienkach sme sťahovali náskok Tempestiniho. Boli sme len dve sekundy od priebežného prvého miesta,“ popisoval Martin Koči, ktorý v priebehu sobotňajšej etapy pravidelne jazdil v top trojke.

Veľká spokojnosť

V záverečnej etape, ktorá ponúkla ďalšie štyri rýchlostné skúšky, sa Martin Koči s Lukášom Kostkom sústredili na pokyn vedenia tímu, ktorý hovoril v prvom rade o zisku bodov v rámci aktuálnych seriálov JWRC a WRC3. Košicko-zlínska posádka rovnako ako v Portugalsku vybojovala skvelé druhé miesto.

Martinovi Kočimu patrí priebežne v JWRC piata priečka, na druhé miesto Veibyho stráca len štrnásť bodov, na bronz Folba šesť.

„Pred pretekmi sme si stanovili cieľ v podobe pódiového umiestnenia, preto sme s druhým miestom veľmi spokojní. Už sa veľmi tešíme na nasledujúcu Barum rally,“ dodal Martin Koči.

Výsledky ADAC Rallye Deutschland – JWRC: 1. Tempestini – Bernacchini (Rumunsko/ Taliansko – Citroën DS3 R3T) 3:21:12.4, 2. Koči – Kostka (SR/ČR – Citroën DS3 R3T) + 38.9, 3. Folb – Le Floch (Francúzsko – Citroën DS3 R3T Max) + 2:12.8

Priebežný stav JWRC (po štyroch zo šiestich pretekov): 1. Tempestini 93 bodov, 2. Veiby 56, 3. Folb 48, 4. Dubert (F) 44, 5. Koči (SR) 42.