Lokomotíva zosadila lídra

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Martin Belej|9. sep 2016 o 18:01

V šlágri 6. kola 2. futbalovej ligy Východ na seba narazili Lokomotíva Košice a Bardejov.

KOŠICE. Program 6. kola 2. futbalovej ligy v skupine Východ sa začal piatkovým šlágrom medzi dovtedy treťou Lokomotívou Košice a lídrom z Bardejova.

Domáca Lokomotíva potvrdila ambície a ujala sa už v prvom polčase vedenia gólom kanoniera Róberta Jana.

Po zmene strán najskôr Gáll zvyšoval na 2:0, ale už o štyri minúty vrátil Bardejovčanov do hry z pokutového kopu Hamuľak. Lokomotíva však už šancu nepustila z rúk a v 73. minúte Harvila pečatil skóre.

Košičania tak vymenili svojho súpera na čele tabuľky východnej skupiny 2. ligy a ostanú tam minimálne do nedele, keď ich môže predbehnúť mestský rival FC VSS.

Lokomotíva Košice – Partizán Bardejov 3:1 (1:0)

Góly: 28. R. Jano, 54. Gáll, 76. Harvila – 58. Hamuľak (11m). ŽK: M. Hloušek, Harvila, Gáll – M. Jacko. Rozhodoval Krivošík.

Lokomotíva: Bréda – Cmarko, R. Cicman, Šuľák, Pavúk, Harvila (88. Kamenec), P. Zajac (68. Slinčák), M. Hloušek, Karaš, R. Jano, Gáll (68. Jass).

Bardejov: R. Novák – M. Jacko, Grohoľ, Verčimák, Horodník, V. Staš, Ivanko-Macej (66. Patarocha), V. Andraščík, Makela (46. Góra), Hamuľak, Šosták (46. Pyda).

Ďalší program 6. kola - sobota 10. 9., 16.00: L. Mikuláš - Poprad, Rim. Sobota - Haniska, Lipany - Sp. N. Ves, nedeľa 11. 9., 16.00: VSS Košice - Zvolen.