Košickí hokejisti naložili Martinčanom na cestu deväť gólov

Na snímke hráči HC Košice sa tešia zo streleného góĺu v zápase 9. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - MHC Martin. (Autor: SITA)
TASR|2. okt 2016 o 20:08

Jirko Bicek jeden gól dal, pri štyroch asistoval.

KOŠICE. Po obojstranne opatrnejšom úvode boli aktívnejší domáci. Dzubinu najskôr v 2. minúte zamestnal Hričina a krátko na to hostia aj zásluhou svojho brankára prežili prvé oslabenie. Nasledovala nevýrazná presilovka Martinčanov, po ktorej už začali padať aj góly.

V 10. minúte sa Košičan Boltun prezentoval peknou individuálnou akciou zakončenou gólom - 1:0. O 54 sekúnd získal Klíma puk v strednom pásme a po strele k pravej žŕdke bol Dzubina druhýkrát prekonaný.

Rozbehnutým Košičanom dodala sebavedomie aj presilovka v 13. minúte, v ktorej Bicek bez prípravy namieril presne - 3:0. Tréner MHC Martin Pavol Paukovček zareagoval oddychovým časom, ale k striedaniu brankárov nedošlo.

Splnili kvótu šiestich gólov

V 15. minúte mali Martinčania možnosť presilovej hry, v ktorej si Kopřiva najskôr poradil so strelou obrancu Pulliho, ale potom neudržal puk po pokuse Tabačeka a Bílek zblízka dorazil puk do bránky - 3:1.

Zápas sledovala najvyššia divácka návšteva doterajšieho priebehu Tipsport ligy (6470 divákov) a domáci hráči v druhej časti bavili svojich priaznivcov efektívnym hokejom. Po 42. sekundách druhej časti prekonal Dzubinu aj Suja a martinský brankár predsa len prenechal miesto Corbeilovi.

Ten najskôr chytil niekoľko sľubných príležitostí domácich, ale presne po štyroch minútach svojho pobytu v bránke inkasoval. Presilovka domácich v 27. minúte trvala iba sedem sekúnd, o čo sa zaslúžil tvrdou a presnou strelou Šedivý - 5:1.

Košickí diváci si zvykli na šesť gólov v bránke súpera a túto kvótu naplnil obranca Deyl v 30. minúte, keď presne namieril v presilovke.

Pästná výmena

Brankár domácich Kopřiva, pre ktorého to bol prvý zápas v najvyššej slovenskej súťaži, nemal veľa práce. V 35. minúte ho nenápadnou strelou prekvapil Bílek. Domáci sa poľahky dostávali k zakončeniu a nefungujúca obrana hostí dovoľovala Košičanom aj dorážky.

V 37. minúte to využil Varga, ktorý dokončil Bicekovu akciu - 7:1. Aj v úvode tretej časti pridali domáci ďalší gól. Už piaty bod v zápase zaznamenal Jiří Bicek, ktorý posunul puk pred bránku Boltunovi a ten zblízka upravil na 8:2. Ďalšie minúty priniesli zaujímavé príležitosti na oboch stranách.

Diváci tlieskali najmä efektnej akcii Spilara so zakončujúcim Nagyom v 50. minúte, ale Corbeil si poradil. V 53. minúte hostia pridali tretí gól, keď spoza hráča presne namieril Nemček. Záver zápasu ešte spestrila pästná
výmena medzi Dudášom a Pacalajom.

HC Košice - MHC Martin 9:3 (3:1, 4:1, 2:1)

Góly: 10. Boltun (Michalčin, Bicek), 10. Klíma, 13. Bicek (Bartánus, Suja), 21. Suja (Spilar, Nagy), 27. Šedivý (Bicek, Bartánus), 30. Deyl (Spilar, Suja), 37. Varga (Bicek, Dudáš), 41. Boltun (Bicek, Bartánus), 56. Bartoš (Šedivý, Suja) - 17. Bílek (Tabaček, Brňák), 35. Bílek (Heizer, Tabaček), 53. Nemček (Surovka).

Rozhodovali: Snášel - Gajan, Gavalier,

vylúčení: 10:12 na 2 min., navyše Corbeil (Mart.) 10 min. nešp. správ., presilovky: 4:2, oslabenia,

6470 divákov.

Zmeny: 21. Corbeil (Mart.) za Dzubinu.

Zostavy:

HC Košice: Kopřiva - Deyl, Vašíček, Dudáš, Šedivý, Michalčin, Šmach - Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Varga, Milý, Hričina - Klíma, Hruška, Bartoš MHC

Martin: Dzubina (21. Corbeil) - Brňák, Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Leško, Pulli, Fabian, Rusina - Bílek, Heizer, Koyš - Pokrivčák, Surovka, Dírer - Ambroz, Jurášek, Rzavský - Nemček, Dvořák, Poliaček

Domov»Sportnet na východe»Košickí hokejisti naložili Martinčanom na cestu deväť gólov