Košice remizovali v Lige majstrov s Fribourgom

Gól Košičanov. Domáci dlho viedli, no súper vyrovnal.
Gól Košičanov. Domáci dlho viedli, no súper vyrovnal. (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|4. okt 2016 o 22:14

V úvodnom zápase šestnásťfinále sa zrodil nehokejový výsledok 1:1.

KOŠICE. V úvodnom súboji šestnásťfinále hokejovej Ligy majstrov remizoval HC Košice so švajčiarskym celkom HC Fribourg-Gottéron 1:1.

O prvý gól v Steel aréne sa postaral v 16. min domáci kapitán Ladislav Nagy, ktorý skóroval po peknom prieniku.

Hostia vyrovnali v tretej tretine, v 55. minúte sa gólovo presadil český legionár Červenka.

Košičania tak živia postupovú nádej do odvety, ktorá sa hrá o týždeň, 11. októbra, vo Švajčiarsku.

Skóre otvoril v presilovke Nagy

Prvá väčšia šanca prišla v tretej minúte, keď si Spilar prebral puk medzi kruhmi a z dobrej pozície namieril tesne vedľa ľavej žŕdky.

O pár sekúnd na to sa k dobrej príležitosti dostali aj Švajčiari, ktorí ohrozili českého gólmana Kopřivu.

Prvú presilovku mali domáci, keď si Rathgeb išiel sadnúť na dve minúty za sekanie. Oceliari si v početnej výhode vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no svoj tlak nedokázali pretaviť do vedúceho gólu.

V 12. minúte putoval na trestnú lavicu košický kapitán Nagy, no ani hostia svoje šance nevyužili.

O otvárací presný zásah sa však postaral práve Ladislav Nagy, ktorý sa tesne pred koncom presilovej hry v 16. minúte preštrikoval pomedzi štyroch brániacich súperov a strelou pod hornú žrď nedal brankárovi Conzovi šancu.

V závere prvej časti si ešte vypracovali hostia šance v presilových hrách, keď na trestnej lavici sedeli Dudáš a neskôr aj Šedivý, no do šatní sa išlo za stavu 1:0 pre zverencov trénera Čadu.

V úvode druhej tretiny fauloval Milý a švajčiarski hokejisti zamestnali Kopřivu, ktorý predviedol sériu dobrých zákrokov.  Najmä vďaka nemu sa Košičania udržali aj naďalej vo vedení.

V 31. minúte efektne zakombinovala prvá formácia domácich, no prihrávka Nagya na Spilára nebola dostatočne presná, keď pred košickou 44-kou bola už len odkrytá brána.

O pár minút neskôr rozhodcovia udelili trest brankárovi domácich za podrazenie, čo sa evidentne nepáčilo trénerovi Čadovi.

Švajčiari si však v početnej výhode nevypracovali vážnejšiu šancu. Tri minúty pred koncom druhej časti hry mali domáci presilovku, ktorú však nedokázali využiť.

K výhre chýbalo necelých šesť minút

Úvod tretieho dejstva priniesol veľa vzruchu na oboch stranách. Najskôr sa dostali hostia do veľkej príležitosti, keď skvelým zákrokom hasil požiar pred bránou v poslednej chvíli Kopřiva.

Následne si na druhej strane vypýtal presilovku skvelým pohybom domáci kapitán Nagy. V 43. minúte mali oceliari dokonca 25 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov, no druhý gól nepridali.

Naopak hostia sa dostali v oslabení k obrovskej príležitosti, keď išiel Roman Červenka sám na brankára Kopřivu, ten sa ale opäť blysol parádnym zákrokom.

V 49. minúte sa k obrovskej príležitosti dostal po nahrávke od Spilara Ondrej Šmach. Jeho strelecký pokus však brankár hostí pohotovo zneškodnil.

Hostia sa napokon dočkali vyrovnania v 55. minúte zásluhou Červenku.

Hokejová Liga majstrov Košice - Fribourg: fotogaléria

10.10.2016

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Videli sme veľmi dobré,rýchle, bojovné stretnutie s nasadením oboch mužstiev. My sme boli aktívnejší v prvej polovici zápasu, súper v snahe vyrovnať sa viac presadzoval v druhej polovici. Piliermi oboch tímov boli brankári, ktorí majú veľký podiel na konečnom skóre 1:1. Pokúsime sa uhrať podobný výsledok aj v odvete, otázka postupu je otvorená. K zraneným hráčom nám pribudol Spilar, čo nie je dobré. Vyzerá to na svalové zranenie a podľa prvých výsledkov vyšetrení v odvete nebude hrať."

Larry Huras (tréner Fribourgu): "Sme veľmi spokojní s výsledkom 1:1. Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas,lebo Košice majú silné mužstvo. Domáci na nás dobre vybehli,my sme sa počas zápasu zlepšovali. Poznám trénera Čadu veľa rokov a viem, že mužstvá pod jeho vedením sú veľmi dobre organizované. Presne tak hrali Košice aj dnes, preto si výsledok veľmi vážim."

Ladislav Nagy (útočník a kapitán Košíc, strelec gólu): "Bol to náročný zápas, lebo súper hral veľmi dobre v obrane.Veľmi nás nepúšťali do šancí, čo však vyplývalo z kvality ich tímu. Majú tam niekoľko veľmi dobrých hokejistov. Pri mojom góle som tam skúšal prejsť, vyšlo to, čo bolo super.Škoda, že sme nepremenili ešte ďalšie šance v presilovkách.Škoda vyrovnávajúceho gólu v závere, ale ukázalo sa, že sa snimi dá hrať, hoci majú veľmi dobré mužstvo. Do odvety je všetko otvorené."

(sita)

HC Košice - Fribourg-Gottéron 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Nagy (Šmach) - 55. Červenka (Rathgeb).

Rozhodovali:Hradil (ČR), M. Novák Korba, Smrek (všetci SR), vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 4 446 divákov.

HC Košice: Kopřiva - Deyl, Vašíček, Dudáš, Šedivý, Michalčin,Šmach - Spilar, Suja, Nagy - Bicek, Boltun, Bartánus - Varga, Milý,Hričina - Klíma, Hruška, Bartoš

Fribourg-Gottéron: Conz - Picard, Rathgeb, Schilt, Stalder,Kienzle, Abplanalp, Maret, Chavaillaz - Pihlström, Červenka, Neukom- Schmutz, Neuenschwander, Rivera - Sprunger, Mottet, Ritola - A.Gustafsson, Chiquet, Loichat