Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav
Nájdete nás na webe

Hokejisti Košíc doma nestačili na Nitru

S Nitranmi prehrávali už o štyri góly, napokon dali jediný.

Na snímke uprostred hráč Košíc Tomáš Hričina, vpravo hráč Nitry Matúš Rais pred brankárom Nitry Jurajom Halom v zápase 35. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice - HK Nitra.(Zdroj: TASR/František Ivan)

KOŠICE. Od úvodných minút bolo zrejmé, že sa stretli tímy z hornej časti tabuľky. Zápas mal od prvých minút tempo a ani na gólové príležitosti diváci dlho nečakali.

Šance Košičanov Boltuna či Biceka však zostali nevyužité a v 8. minúte prišiel nitriansky trest. Copeho backhendový pokus tečoval pred Habalom Slovák a majster viedol 1:0.

Tento gól dodal hosťom sebavedomie a tí pozorne bránili. V polovici úvodnej časti zmaril brankár Halo nebezpečný pokus košického kapitána Nagya a úspešný nebol ani Šedivý, ktorý sa šikovne zbavil protihráča, ale presne nenamieril.

Namiesto vyrovnania ďalšie góly

Domáci sa snažili o vyrovnanie, veľkú príležitosť mal aj v 16. minúte Boltun, ale sám pred Halom nepochodil.

Brankár Halo držal Nitranov v tesnom náskoku aj v druhej časti. Najskôr sa v 25. minúte prizeral veľkej šanci spoluhráča Šišku, ktorého pokus zmaril Habal lapačkou a o dve minúty neskôr pomohol spoluhráčom prežiť oslabenie počas vylúčenia Slováka.

V 34. minúte sa domáci dostali do protiútoku dvoch proti jednému, Nagy sa ocitol sám pred Halom, ale aj domáci kapitán strelecky zlyhal. V 38. minúte sa Nitranovi Macíkovi vyplatil dôraz a dôsledné sledovanie puku.

Hoci ho košický obranca Koch poslal k ľadu, Macík dokázal prepasírovať puk do bránky - 0:2. Hostia drvojgólový náskok udržali do konca druhej časti.

Po 98 sekundách tretej časti pridali hostia ďalší gól. Štefanka mal v útočnom pásme dostatok voľnosti, aby posunul puk voľnému Šiškovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Habala - 0:3.

Zmohli sa na čestný úspech

Trojgólová strata sa ukázala ako priveľké sústo pre snaživých Košičanov. Tých pozorne brániaci hostia nepúšťali do vyložených šancí a tie menšie spoľahlivo kryl brankár Halo.

Hernú pohodu Nitranov podčiarkol v 52. minúte Slovák, ktorý po brejku v oslabení zvýšil na 0:4. Brankár Nitry Halo si však prvé čisté konto neudržal.

V 55. minúte nestačil na strelu Šedivého, ktorý presne namieril od modrej čiary. Šedivý sa snažil o ďalší gól aj v 57. minúte počas presilovky, ale tentoraz pálil mimo nitrianskej bránky.

Na skóre sa už nič nezmenilo a Nitrania tak víťazstvom v Košiciach stiahli stratu na tohto súpera na päť bodov.