Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|6. jan 2017 o 19:48

V úvodnej tretine nebolo veľmi vidieť, že hrá ôsmy s druhým.

MARTIN/KOŠICE. Martin začal dobre a bol v prvej desaťminútovke nebezpečnejší. V 6. minúte pri presilovke domácich pomohla Kopřivovi šťastena, keď K”nigova bomba zazvonila na žrdi jeho bránky.

V 7. minúte brankár hostí dobre zasiahol po strele Rapáča a poradil si aj s tutovkou Jurášku o minútu neskôr. Potom mali dvakrát výhodu o jedného hráča hostia.

V 12. minúte pokusy Milého a Nagya Dzubina ešte chytil, ale v 16. už nestačil na strelu Tibora Vargu a hostia sa ujali vedenia.

V 18. minúte pri hre 4:4 nepremenil Markovič veľkú príležitosť na vyrovnanie a Košice odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom.

Vyrovnaná partia

Aj v druhom dejstve boli domáci vyrovnaným súperom favoritovi, ale strelecky sa trápili. V 24. minúte zneškodnil Kopřiva šancu Markoviča a aj v ďalších minútach bol brankár Košíc často v permanencii.

Hosťom stačila v 29. minúte akcia Nagya, po ktorej Boltun pridal druhý gól. Domáci mali síce častejšie puk na hokejkách, ale v koncovke boli neefektívni.

V 37. minúte Heizera vychytal Kopřiva, z protiútoku úplne voľný Nagy potvrdil povesť kanoniera a hostia už viedli 3:0.

Domácich vrátil do zápasu až gól Galamboša z piatej presilovky tri sekundy pred klaksónom.

Košice podržal brankár

Prvé minúty tretej tretiny patrili hosťom. Mali výhodu dvoch presiloviek a druhú využili, autorom gólu bol Deyl. V 48. minúte mohol pridať piaty gól Jenčík, ale Dzubina bol na mieste.

O chviľu nevyužil dobrú príležitosť Galamboš. Martin mal potom takmer 2,5-minútovú výhodu o dvoch hráčov, ale nevyužil ju, pričom Košice viackrát podržal výborne chytajúci brankár.

Hosťom stačil opäť jeden protiútok a navrátilec Jenčík bol úspešný - 1:5. Hostia tak potvrdili úlohu favorita.

MHC Martin - HC Košice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 40. Galamboš (R. Varga, Brňák) - 16. T. Varga (Boltun, Nagy), 29. Boltun (Nagy, Šmach), 37. Nagy (Hričina, Dudáš), 47. Deyl (Suja, Milý), 54. Jenčík (Suja, Vašíček).

Rozhodovali: M. Novák, Hejduk (ČR) - Kacej, Vyšný,

vylúčení: 7:11, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,