Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Košickí hokejisti s prehľadom zdolali Žilinu

Oceliari skórovali už v prvej minúte, duel videlo iba 2196 divákov.

Zľava: Tomáš Klíma z HC Košice a Daniel Brejčák z MsHK Doxxbet Žilina počas zápasu 25. kola Tipsport ligy medzi HC Košice a MsHK Doxxbet Žilina.(Zdroj: SITA)

KOŠICE. V košickom tíme nastúpil po dvoch mesiacoch útočník Gabriel Spilar, domácim však ešte stále chýbali ďalší skúsený útočník Marek Bartánus i obranca Lukáš Matejka.

Hostia pricestovali bez trojice Mikuš, Holovič, Konečný.

Domáci chceli po dvoch domácich prehrách zabrať naplno a túto ambíciu napĺňali od prvých minút. Už po 22. sekundách bol vylúčený Hruška a na konci prvej minúty otvoril skóre obranca Šedivý - 1:0.Hostí to však nepoložilo a tí sa snažili o vyrovnanie.

V 4. minúte zakombinovali v útočnom pásme Handlovský s Hovorkom a veľa nechýbalo, aby druhý menovaný vyrovnal. Krátko na to mohol dobrú prácu Nagya využiť Hričina, ale pred odkrytou bránkou ho hostia stihli pokryť.

V 11. minúte sa v obrannom pásme domácich zrazili práve Košičania Nagy a Hričina, využil to Matis a spomedzi kruhov vyrovnal - 1:1.

Domáci však získali náskok späť už o dve minúty, keď Bicek namieril svoju strelu švihom do hornej časti Tomekovej bránky - 2:1.

Dávali pozor na defenzívu

V druhej časti si tímy dávali pozor predovšetkým na obranu a disciplínu a vyložených šancí preto veľa nebolo.

V 25. minúte Kopřiva správne zareagoval na nebezpečnú strelu Šviháleka spoza hráča, na opačnej strane vytiahol Tomek proti Klímovej strele efektný zákrok lapačkou.

V 33. minúte Bicek opäť prekvapil Tomeka a náskok domácich bol už dvojgólový - 3:1.

Košičania v tretej časti kontrolovali vývoj zápasu. Súpera nepúšťali do nebezpečných situácií a omnoho častejšie sa hralo pred Tomekom.

Žilinský brankár v 47. minúte podcenil ľahký puk, vyrazil ho priamo pred Jenčíka a ten zblízka zvýšil na 4:1. V 55. minúte mali hostia možnosť presilovej hry, no k ohrozeniu Kopřivu sa nedostali a mohli byť radi, že strela Jenčíka neskončila v ich bránke.

Domáci si napokon víťazstvo postrážili.

Povedali po zápase

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Dnes sme v porovnaní s minulým zápasom mali lepší pohyb. Hrali sme lepšie v obrane a aj preto sme jednoduchšie prechádzali do útoku. Celkovo sme spokojní s výkonom a s tromi bodmi za víťazstvo."

Milan Jančuška, tréner MsHK Žilina: "Na to, aby sme dnes zvíťazili, by sme museli podať nadštandardný výkon. To sa dnes nestalo. Prvým predpokladom na víťazstvo by bolo dobré korčuľovanie a dôraz v osobných súbojoch, čo dnes nebolo. V tejto dôležitej činnosti sme ťahali za kratší koniec povrazu a aj preto sme sa dostávali pod tlak. Viazla nám súčinnosť a celkovo sme zaostávali vo všetkých herných činnostiach. Boli sme stále o krok pozadu a výsledok, ktorý sa zrodil, je spravodlivý. Takýmto výkonom sme dnes na víťazstvo nemali nárok. Gratulujem Košiciam k víťazstvu."

Téma: Hokej