Trojkráľová buzola neprerušila Mušinskému víťaznú sériu

Sportnet|12. jan 2017 o 00:00

V Kysaku usporiadali preteky v orientačnom behu s názvom Trojkráľová buzola.

KOŠICE. Klub orientačného behu Kysak usporiadal v intraviláne obce a blízkom lese 4. kolo zimnej o-série pretekov v orientačnom behu s názvom Trojkráľová buzola.

Za mrazivého a veterného počasia sa na štart postavilo 50 pretekárov na štyroch rôznych tratiach podľa dĺžky i orientačnej náročnosti.

Na najťažšej A - trati dlhej 3,89 km s 19 kontrolami zvíťazil Tomáš Mušinský (KOB ATU Košice) za 27:10 min. Tento študent 5. ročníka Ekonomickej fakulty na Technickej univerzite v Košiciach sa po jesennej prestávke zapríčinenej zranením členka dostal do výbornej formy.

Počnúc prvenstvom 26. 11. 2016 v behu do vrchu na Kysacký hrad a triumfom na cestnom behu Košický trojkráľový beh, vyhral aj štyri preteky v orientačnom behu a to s názvami: Katarínsky orienťák, Mikulášska čižma, Vianočný kapor a 8. 1. 2017 Trojkráľovú buzolu. Mušinský dosiahol obdivuhodnú víťaznú sériu šiestich prvenstiev za sebou.

Druhý v Kysaku skončil Juraj Mihalič za 29:56 min. a tretie miesto obsadil Michal Krajčík za 34:52 min.

Zo štartujúcich žien na rovnakej 3,89 km trati bola najrýchlejšia Jana Slámová za 36:16 min. pred Natáliou Tyszovou a Andreou Papugovou.

Najväčšia favoritka zo žien Jana Macinská (všetci KOB ATU Košice) utrpela na týchto pretekoch zlomeninu členka.

Na ďalších tratiach bez rozdielu veku i pohlavia do 3. miesta skončili: B – trať 3,31 km, 15 KS: 1. Richard Sláma 26:58 min., 2. Ľuboslava Weissová, 3. Martin Roháč (všetci KOB ATU Košice), C – trať 2,26 km: 1. Martin Velgos 25:18 min., 2. Jakub Janšo (obaja KOB ATU Košice), 3. Annamária Pavelová (KOB Kysak), D – trať 1,71 km: 1. Matijas Hujduš 25.09 min., 2. Ľudko Pavela, 3. Peter Vaľa (všetci KOB Kysak).

Domov»Sportnet na východe»Trojkráľová buzola neprerušila Mušinskému víťaznú sériu