Nedeľa, 25. február, 2018 | Meniny má Frederik(a)

Súboj lídrov na košickom ľade vyhrali Bystričania 3:2

V nervóznom šlágri 38. kola Tipsport ligy udelili rozhodcovia 132 trestných minút.

(Zdroj: TASR/František Iván)

KOŠICE. V 38. kole hokejovej Tipsport ligy sa stretli v Košiciach lídri súťaže v priamom súboji o prvú priečku.

Lepšie napokon pochodili Banskobystračania, ktorí v poslednej tretine gólom Buca rozhodli o svojom víťazstve 3:2.

Okrem dramatického priebehu priniesol zápas aj množstvo nervozity, nedovolených zákrokov a aj pästných výmien. Rozhodcovia udelili dohromady 132 trestných minút...

Košice sa po prehre zosunuli na tretiu priečku tabuľky za vedúcu Banskú Bystricu a druhú Nitru.

Škvrnou bol Handzušov zákrok na Hričinu

Do prvej gólovej šance sa dostali hostia, ale obranca Wishart nebol sám pred Kopřivom úspešný. V 5. minúte hrali domáci presilovku a v nej spálili tri vyložené šance, proti Bacashihuovi neuspeli Suja, Hričina a ani Milý.

V 9. minúte Handzuš hrubo fauloval Hričinu a za svoj zákrok dostal od rozhodcov trest na 5 min plus do konca zápasu.

Otrasený Hričina zostal ležať na ploche, z ľadu ho napokon odniesli na nosidlách a putoval rovno do nemocnice na vyšetrenia.

V 11. minúte išiel predčasne pod sprchy aj domáci Boltun, ktorý za nebezpečné seknutie protihráča dostal trest do konca stretnutia.

Košičania si v závere tretiny vytvorili enormný tlak, ale v zakončení neboli úspešní.

Štyri góly v druhom dejstve

Už v úvodnej minúte druhého dejstva sa dostal do brejku domáci Varga, ale mieril vedľa. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 22. min Belluš a dostal hostí do vedenia.

O tri minúty neskôr využili hostia aj druhú presilovku v tejto tretine, keď Maťuškin takmer od modrej mtrafil presne - 0:2.

Domáci potom zrýchlili hru, častejšie strieľali, dve šance mal Šedivý, ale skóre sa nemenilo. Až v 33. minúte, keď hrali Košičania presilovku, zblízka znížil Nagy.

V 37. min hrali domáci pre zmenu oslabenie, obrane Banskobystričanov ušli Nagy s Bartošom a druhý menovaný vyrovnal na 2:2.

Rozhodol Buc

V záverečnej tretine obe mužstvá pridali na dôraze. Za domácich mal dve veľké šance Bartoš, ale hostí podržal Bacashihua.

Na druhej strane mal sľubnú príležitosť Róth, proti Kopřivovi však neuspel.

Víťazný gól padol v 56. minúte. Hostia po tretíkrát v zápase využili presilovú hru, keď skóroval Buc a rozhodol o triumfe Banskej Bystrice.

Téma: Hokej