Richard Bačo nechápal myslenie svojich hráčov

Opora St. Ľubovne. V súboji so Zlato Luxom Košice ňou bol takmer dvojmetrový gólman Maroš Beňo. (Autor: Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|17. jan 2017 o 00:00

Víkendové merania síl 3b futsalovej Extraligy priniesli plný bodový zisk pre košické tímy.

KOŠICE. V piatok večer si v prestrelke medzi prvým tímom druhej najvyššej súťaže Grizzly Slovakia a posledným Partizánom Bardejov (10:7) zapísali povinné body domáci zverenci Richarda Bača.

Po polčasovom bezpečnom vedení 4:0 však druhá časť priniesla drámu. Outsider dvakrát vyrovnal.

Najprv do piatich minút po návrate zo šatní na 4:4 a v polovici druhej časti aj na 6:6. Upokojenie do domácich radov priniesol najmä štvorgólový Maroš Sasák.

Tréner favorita však s takýmto vývojom príliš spokojný nebol: „Nechápem myslenie svojich zverencov. Akoby si po polčase mysleli, že sa už nič nemôže stať. Súper im však ukázal, že koncentrovaní musíme byť neustále. Verím, že pre chlapcov to bola dostatočná poučka.“

Fröhlich: Výsledok je horší než predvedená hra

Nedeľňajší duel medzi Zlato Luxom Košice a Starou Ľubovňou bol z iného súdka. Hostia vedení kapitánom a zrejme najstarším hráčom súťaže 42-ročným Jánom Fröhlichom pred zápasom stratili druhú priečku a iba víťazstvom sa na ňu mohli vrátiť.

No začali nešťastne. Po vyhodení lopty brankárom Mačičákom si ju tečom do siete zasunul hosťujúci gólman Beňo.

Ten neskôr predviedol festival super zákrokov, no ani to vo vybičovanom dueli nestačilo, hoci im k jedinému úspechu pri vyrovnaní na 1:1 pomohol vlastencom práve Mačičák. Košičania si išli tvrdohlavo za svojím a napokon celkom jednoznačne zvíťazili.

„Výsledok je pre nás horší než predvedená hra. Chceli sme určite uspieť, ale na druhej strane sme hrali skôr na krásu. V súbojoch sme boli menej dôrazní, čo nažhavení domáci využili,“ skonštatoval kapitán tímu Starej Ľubovne Ján Fröhlich.

Výsledky: Grizzly Slovakia Košice – Bardejov 10:7 (4:0). Góly: Sasák 4, Turek 2, Grutka, Kofčák, Kočiš a Grega po 1 – Bialončík 3, Sališ 2, Voroňák a Križanovský po 1.

Zlato Lux Košice – Stará Ľubovňa 6:1 (2:1). Góly: Beňo (vlastný), Kis, Roháľ, Jonec, Urban, Capík – Mačičák (vlastný). BNP Team V ranov – Angels Humenné 5:6 (3:4).