Good Angels Košice prvý zápas play off EP FIBA zvládli

Basketbalistky s prehľadom zdolali francúzske družstvo Flammes Carolo Ardennes.

Na snímke vľavo Rebecca Allenová (Košice), v strede Hhadydia Minteová a vpravo Kaleena Lewisová (obe Ardennes).Na snímke vľavo Rebecca Allenová (Košice), v strede Hhadydia Minteová a vpravo Kaleena Lewisová (obe Ardennes). (Zdroj: TASR/Roman Hanc)

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

KOŠICE. Košické basketbalistky mali výborný vstup do stretnutia, keď po prvej štvrtine viedli 20:7.

Následne ale súperky dokázali z manka poriadne ukrojiť a do polčasovej prestávky sa išlo za stavu 38:33.

V úvode druhého dejstva dostala Barbora Bálintová druhú nešportovú chybu a zápas sa pre ňu skončil. Domáce to akoby naštartovalo k výkonu, ktorý predvádzali v úvode stretnutia a opäť sa dostali na väčší bodový rozdiel.

Pomohli najmä trojky od Allenovej a Baburovej. Do Francúzska tak budú košické basketbalistky cestovať s výhodným 19-bodovým náskokom.

„Musím zložiť obrovskú poklonu za to, ako hráčky bojovali. O Barboru Bálintovú sme prišli po veľmi spornom vylúčení, pretože obe nešportové chyby boli na hranici. To, ako súperky zranili Zuzku Žirkovú, bolo z môjho pohľadu rovnako na nešportový faul a my sme prišli o obe rozohrávačky. Teja Oblaková sa potom musela ujať pozície, ktorú nemá veľmi rada, ale zvládla to veľmi dobre,“ povedal generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský.

Súpera dostali do problémov s faulami

Žlto-modrým sa podarilo ustáť aj agresívnu obranu hosťujúceho celku, ktorý prakticky celý zápas vysoko napádal rozohrávku Košičaniek.

„Dôležité bolo, že sme dokázali súpera dostať do problémov s faulami. My sme potom dokázali dávať ľahké body, pretože oni ich agresivitu nemohli ukázať na ihrisku, keďže mali všetky veľa faulov a mali užšiu rotáciu. Som rád, že sme dokázali dodržať taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom stanovili. V Piešťanoch sme to chceli hrať a nešlo nám to, lebo to nie je naša hra. Príprava aj napriek výsledku v Piešťanoch bola podstatná, pretože ten zámer poraziť lídra francúzskej ligy nám vyšiel a máme skvelý 19-bodový náskok, no musíme sa sústrediť na druhý zápas, ktorý nás čaká v stredu vo Francúzku,“ skonštatoval Jendrichovský.

Nemalou mierou prispela k víťazstvu Dominika Baburová, ktorá zaznamenala osem bodov.

„Ona hrala výborne už v Liepaji a tiež s Ružomberkom. Proti Piešťanom nám to nešlo celkovo, ale pre nás je alfa a omega ísť čo naďalej vo FIBA Cupe. Pre nás bol práve tento prvý domáci zápas strašne dôležitý a všetko ostatné pre nás bola len príprava.“

Takýto výsledok nečakal

Až 19-bodový náskok do odvety pred samotným stretnutím nečakal ani generálny manažér, ktorý bol už po žrebe osemfinálových dvojíc veľmi spokojný.

„Takýto výsledok som ani náhodou nečakal, ja som bol po žrebe optimistom, keďže sme sa vyhli tureckému Yakin Dogu. Pri všetkej úcte k Francúzkam sú súperom, s ktorým dokážeme hrať vyrovnanú partiu. Yakin Dogu je podľa mňa momentálne jedno z troch najlepších družstiev v Európe,“ skonštatoval Jendrichovský.

V ďalšom osemfinálovom dueli, z ktorého vzíde prípadný štvrťfinálový súper pre Good Angels, zvíťazil maďarský Cegléd doma nad lotyšskou Rigou 73:66 a pred odvetou je teda ešte všetko otvorené.