Ladislav Nagy . (Autor: TASR)
TASR|20. jan 2017 o 20:16

V 40. kole hokejovej Tipsport ligy vyhral líder na ľade súpera 4:0.

Správu aktualizujeme

NOVÉ ZÁMKY. Hladké víťazstvo 4:0 si vezú Košičania zo zápasu 40. kola Tipsport ligy v Nových Zámkoch.

Po dvoch zlepených góloch v úvode druhej tretiny potvrdili svoju dominanciu v záverečnej časti hry a sú stále na čele ligovej tabuľky.

Po oťukávacej tretine udreli hostia

Zápas lídra s predposledným tímom tabuľky začal útočným hokejom. Oba celky vstúpili do stretnutia s jasným cieľom presadiť sa hneď od jeho začiatku.

Aktívnejší boli hostia, v ceste im však stál domáci gólman a vychýlená muška. Aj naďalej sa hral rýchly hokej, predovšetkým košickí hokejisti mali viacero sľubných streleckých príležitostí, no brankári držali svoj štít čistý.

Postupne sa sily na ľade vyrovnali, v 18. minúte sa ocitol v dobrej príležitosti pred košickým gólmanom Paulovič, puk z jeho hokejky však minul bránku.

Košičania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď už v 23. minúte viedli 2:0. Najprv sa presadil skúsený Ladislav Nagy, o 20 sekúnd neskôr ho gólovo, aj vďaka teču domáceho hráča, napodobnil Vašíček.

V 26. minúte sa do dobre šance dostal Cardwell, ktorému korčuľou priťukol puk Saarinen, strela kanadského obrancu však bola zblokovaná. O minútu neskôr mohol zakončovať Maier, no puk mu nakoniec utiekol pomedzi súperových obrancov. Nepresadil sa ani Hudec po príklepe z ľavého kruhu o pár okamihov neskôr.

Skóre sa nemenilo ani po príležitostiach Jenčíka, Biceka, Nagyho či domáceho Pauloviča.

Potvrdili dominanciu

Tretia tretina sa opäť niesla v znamení viacerých nepremenených príležitostí, čoho boli dôkazom zahodené šance Kytnára, Suju či McParlanda.

V 46. minúte zblízka zakončoval Jenčík, Lundström bol pozorný, rovnako ako pri pohotovom zakončení Bartoša.

Východniari nakoniec pretavili svoj tlak do tretieho gólu, keď sa v 49. minúte presadil Bicek.

Krátko na to mal obrovskú možnosť znížiť Kytnár, no minul Habalovu odkrytú bránku.

Necelých 7 minút pred koncom prekonal domáceho brankára po Jenčíkovej delovke Boltun a hostia viedli už o štyri góly.

Do konca duelu sa už skóre nezmenilo a Košičania si tak pripísali do tabuľky zaslúžené tri body.

HC Nové Zámky - HC Košice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 23. Nagy (Šedivý), 23. Vašíček (Bartoš), 49. Bicek (Jenčík, Suja), 53. Boltun (Jenčík, Šedivý).

Rozhodovali: Müllner, J. Konc - Gegáň, Valo, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:2,oslabenia: 0:0, 1 236 divákov.

Nové Zámky: Lundström - Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M.Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - Hudec, Brabenec, Lelkeš- Paulovič, Kytnár, Saarinen - Lavrovs, Čaládi, McParland - Tibenský,Rehák, Fábry.

Košice: Habal - Deyl, Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, Vašíček,Koch - Nagy, Boltun, Varga - Jenčík, Suja, Bicek - Bartoš, Klíma,Milý - Šedivý, Vrábeľ, Šoltés.