Utorok, 27. jún, 2017 |Meniny má Ladislav, Ladislava

Volejbalisti Košíc v dramatickom dueli zdolali Prešov

Derby nakoniec rozhodol až tajbrejk.

(Zdroj: Korzár/Judita Čermáková)

KOŠICE. Košicko-prešovské derby bolo znova poriadne napínavé. Rozhodnutie 111 minút trvajúceho zápasu priniesol až záverečný tajbrejk. V pomere 15:10 ho pre seba ukoristili Košičania.

Lepšie pritom v stretnutí 4. kola nadstavbovej skupiny o 1. – 5. miesto začali Prešovčania.

Celý prvý set sa držali vo vedení a rozhodujúci náskok si vypracovali od stavu 16:15 vo svoj prospech, kedy získali štyri body v rade.

Presne opačne sa vyvíjal druhý set. V ňom mali výsledkovo navrch Košice a po zlom príjme podania u súpera sa im podarilo vyrovnať stav stretnutia na 1:1 na sety.

Dlho sa z tribúny mohlo zdať, že pravá strana palubovky je zakliata. Po zmene strán sa totiž misky váh zakaždým preklopili v prospech tímu, ktorý predtým ťahal za kratšiu stranu povrazu.

V treťom sete mal navrch opäť Prešov, definitívnu istotu víťazstva v ňom mu zabezpečil na sieti úspešný Lux.

V štvrtom dejstve nezlomilo košické družstvo ani zranenie libera Vitka. Práve naopak, domáci si vďaka úspešne zvládnutej koncovke vynútili rozhodujúci piaty set.

V ňom pri podaní Jakubova odskočili súperovi na 4:1 a pri zmene strán v polovici setu svietil na ukazovateli skóre už stav 8:3.

Prešovčania sa striedaniami i oddychovými časmi snažili zvrátiť vývoj stretnutia, ale stačilo im to už len na skorigovanie stavu.

V závere opäť úradoval svojim servisom Jakubov a košickí hráči si už cenné víťazstvo ujsť nenechali.

Po decembrovom víťazstve 3:2 v Prešove zdolali tohto súpera rovnakým výsledkom i na domácej palubovke.

Rozhodla túžba i kvalita podania

„Východniarske derby ako sa patrí,“ pochvaľoval si dramatickú zápletku duelu tréner VK KDS Šport Košice Richard Vlkolinský.

Tá v sumárnom hodnotení prevážila aj veľké množstvo chýb na oboch stranách. Tak Košičania ako aj Prešovčania získali až tretinu svojich bodov po súperových chybách.

„Na môj vkus je v našom tábore na ihrisku slabá komunikácia. Napriek tomu sme veľmi túžili po víťazstve a podarilo sa nám ho dosiahnuť,“ hovoril Vlkolinský.

Naprázdno domov neodchádzali ani hostia zo Šariša. Jeden bod za prehratý „päťseťák“ získali, chceli ale viac.

„Celý týždeň sme sa zodpovedne pripravovali na toto derby. Zápas sme mali rozbehnutý na víťazstvo, ale Košiciam sme ho doslova darovali vlastnými chybami,“ povzdychol si kouč VK Mirad PU Prešov Jaroslav Vlk.

Dôvody, prečo jeho mužstvo pustilo duel z rúk, hoci v ňom viedlo 1:0 i 2:1 na sety, charakterizoval prešovský kormidelník takto: „Totálne sme „odišli“ na podaní. Zároveň sme neboli dostatočne dôrazní v útoku. Košice to využili a potrestali nás za to.“

Téma: Volejbal